Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Warsztaty Wielkanocne w Trzebowie

Utworzono dnia 12.04.2017

    2 kwietnia 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyły się przedświąteczne warsztaty Wielkanocne, które przeprowadziła Pani Elżbieta Dominiczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie n/Odrą. W warsztatach uczestniczyły mieszkanki sołectwa, które poznały technikę przyozdabiania dekoracyjnych pisanek wielkanocnych - decoupage. Do ich przygotowania posłużyły styropianowe jaja różnej wielkości, pędzle, klej, farby, lakier i kilka rodzajów papierowych serwetek. Prowadząca zajęcia omówiła szczegółowo sposób ich wykonania. Podobną techniką można wykonać pisanki z drewna, szkła lub z wydmuszek. Warsztaty Wielkanocne były kolejnymi z udziałem prowadzącej zajęcia Pani Elżbiety, a ponieważ cieszą się one dużym zainteresowaniem, zaplanowano już kolejne spotkanie przy okazji Dnia Matki. W warsztatach uczestniczyła koordynator świetlic środowiskowych OPS Aldona Żuk oraz Sołtys Trzebowa Stanisław Chabza.

czytaj dalej na temat: Warsztaty Wielkanocne w Trzebowie

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   W Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyło się spotkanie mieszkanek sołectwa z okazji Dnia Kobiet, zorganizowane przez Sołtysa Adama Florka, Radę Sołecką oraz wychowawcę świetlicy Teresę Oleszko. W części artystycznej swój program zaprezentowali uczestnicy świetlicy. Wszystkie Panie otrzymały z rąk Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta oraz Sołtysa kwiaty, laurki oraz słodkości. Podczas spotkania organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji i konkursów z udziałem Pań; zadbali również o poczęstunek i muzykę. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku Alina Konopko-Żelechowska oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski. Burmistrz Sulęcina złożył również serdeczne życzenia Adamowi Florkowi z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na dzień 11 marca.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

„Nudno byłoby bez Kobiet, więc WIWAT KOBIETY!” czyli Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 13.03.2017

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu wraz z wychowawcą Sarą Hołownia przy wsparciu Sołtysa i Rady Sołeckiej przygotowali program okolicznościowy, aby uczcić z przedstawicielkami płci pięknej Ich święto. Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap, czyli „Coś dla ducha” poświęcony był występom artystycznym wychowanków, przepięknym życzeniom oraz podarowaniu przez chłopców przybyłym Paniom różyczek, które zostały wykonane w ramach zajęć prowadzonych w świetlicy. Panowie nie zapomnieli o świetlicowych koleżankach i również im wręczyli piękne tulipany. Serdeczne życzenia w imieniu Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie złożyła Paniom inspektor ds. profilaktyki społecznej i koordynator świetlic środowiskowych Aldona Żuk. Do życzeń dołączyła się Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lub. Teresa Mazur. Część druga pod hasłem „Coś dla ciała” wypełniona była aktywnością związaną ze zdrowym odżywianiem. Zaproszeni goście mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę tematyczną, a podopieczni świetlicy puzzle, z których należało ułożyć piramidę żywienia.

czytaj dalej na temat: „Nudno byłoby bez Kobiet, więc WIWAT KOBIETY!” czyli Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   Święto z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2017 r. obchodziły uroczyście również mieszkanki Żubrowa i okolic. Sołtys Krystian Bielecki, wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik oraz Danuta Hasiuk z miejscowej biblioteki zadbali, by wszystkie mieszkanki lokalnej społeczności czuły się docenione i wyróżnione. W Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski oraz Sołtys wręczyli przybyłym Paniom symboliczne różyczki wraz z życzeniami z okazji Ich Święta. Dziękujemy organizatorom, za życzenia i umożliwienie wspólnego świętowania.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   W niedzielę 5 marca 2017 r. Świetlica Środowiskowa w Trzebowie działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie po raz pierwszy gościła mieszkanki Trzebowa na ,,Warsztatach artystycznych - Poznaj decoupage ”, zorganizowanych z okazji Dnia Kobiet. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski wraz z Sołtysem Stanisławem Chabzą złożyli uczestniczkom spotkania serdeczne życzenia i jak nakazuje tradycja, obdarowali każdą z Pań symbolicznym kwiatkiem i tabliczką czekolady. Pierwsza część uroczystości upłynęła na życzeniach i oczywiście słodkim poczęstunku przy kawie i herbacie. Przyszedł czas na twórczą aktywność, czyli pierwszy krok w świecie decoupagu. Zajęcia na zaproszenie Agnieszki Polechajło, wychowawcy świetlicy poprowadziła Pani Elżbieta Dominiczak z Domu Kultury w Kostrzynie, która chętnie podzieliła się swoją wiedzą dotyczącą zdobienia przedmiotów z uczestnikami warsztatów.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Utworzono dnia 13.03.2017

   Już 3 marca 2017 r. mieszkańcy Grochowa obchodzili uroczyście Święto Kobiet. Uczestnicy Świetlic Środowiskowych w Grochowie i Trzemesznie Lub. działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie zaprezentowali program słowno-muzyczny oraz pokaz mody. Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, w których uczestniczyły mieszkanki sołectwa, a także zadbali o słodki poczęstunek dla gości. Było układanie puzzli, jedzenie pączka na czas, konkurs muzyczny „Jaka to melodia” oraz loteria fantowa. W trakcie uroczystości wszystkie Panie otrzymały kwiaty i słodkie upominki, które wręczyli: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Sołtys Grochowa Tomasz Terech oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Tłusty czwartek w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 27.02.2017

   „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Kultywując tradycję, w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie, odbyły się warsztaty w ramach Akademii Żywienia, w trakcie których wychowawczyni wraz z podopiecznymi rozwijali swoje zdolności kulinarne oraz promowali tradycyjne polskie przysmaki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem skupiali się na wykonaniu różnorodnych, jak najlepszych i najsmaczniejszych wypieków. Na stołach można było znaleźć pączki tradycyjne z dżemem, ale również z czekoladą, donaty i mini pączusie, które przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom zajęć.

czytaj dalej na temat: Tłusty czwartek w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

"Jemy zdrowo i kolorowo" w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 27.02.2017

   W dniach od 20 do 23 lutego w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbywały się warsztaty, których tematem przewodnim było zdrowie. Poniedziałek minął na wspólnych rozmowach, burzy mózgów na temat zdrowia, a następnie przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Zdrowa żywność - Twój pomysł na życie”. We wtorek wszyscy mogli brać udział w konkursie kulinarnym: chłopcy kontra dziewczynki. Przyszli kucharze wypiekali zdrowe ciasteczka owsiane z rodzynkami, żurawiną i orzechami. Walka była zawzięta, atmosfera jak w Masterchef Junior i w rezultacie wszystkie ciasteczka były znakomite.

czytaj dalej na temat: "Jemy zdrowo i kolorowo" w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Roczne podsumowanie Programu „Rodzina 500 +” w woj. lubuskim

Utworzono dnia 21.02.2017

   20 lutego 2017 roku Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski wraz z pracownikami Działu Świadczeń Rodzinnych uczestniczyli w spotkaniu Pani Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i Władysława Dajczaka Wojewody Lubuskiego, podsumowującym realizację Programu „Rodzina 500 +” w woj. lubuskim oraz wpływ Programu na wsparcie rodziny i pozostałe systemy. Spotkanie miało miejsce w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, w którym udział wzięli realizatorzy Programu „Rodzina 500+” oraz eksperci monitorujący wpływ Programu na inne systemy wsparcia rodzin i lokalne rynki pracy, tj.: Dyrektorzy i Kierownicy oraz pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, pracownicy wydziałów świadczeń rodzinnych w urzędach miast i gmin, przedstawiciele powiatowych centrów pomocy rodzinie, powiatowych urzędów pracy oraz Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

czytaj dalej na temat: Roczne podsumowanie Programu „Rodzina 500 +” w woj. lubuskim

Podsumowanie ferii zimowych w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 21.02.2017

   Ferie w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu rozpoczęły się w stu procentach zimowo. Biały puch dopisał w tym roku zdecydowanie lepiej niż w zeszłym, a uczestnicy świetlicy dwutygodniową przerwę szkolną wypełnili zajęciami, co do ostatniej minuty. Pierwszy tydzień ferii w większości poświęcony był zajęciom technicznym, w trakcie których powstały piękne baletnice, serduszka Walentynkowe, plakaty związane z państwami Unii Europejskiej oraz wiele innych prac i ozdób. Największą atrakcją był wyjazd na lodowisko do Międzyrzecza, który sprawił dużo radości i dostarczył wiele emocji i zabawy.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie ferii zimowych w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 128

W poprzednim miesiącu: 240

Wszystkich: 4363