Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Utworzono dnia 31.01.2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Dział Świadczeń Rodzinnych

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych oraz świadczenia przedemerytalnego dla osób, które pobierały świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy lub zasiłek dla opiekuna. Od 1 stycznia 2017 r. po śmierci osoby niepełnosprawnej/zależnej jej opiekun, który utraci prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna, będzie mógł ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych oraz świadczenie przedemerytalne.

czytaj dalej na temat: Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Spotkanie w OWES w Zielonej Górze

Utworzono dnia 27.01.2017

   Dnia 26 stycznia 2017 r. w siedzibie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dotyczące współpracy OWES z instytucjami publicznymi. OWES w Zielonej Górze jest partnerstwem trzech podmiotów: Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze. Ośrodek działa na obszarze powiatów: krośnieńskiego, słubickiego, sulęcińskiego, wschowskiego, zielonogórskiego i żarskiego. Zadaniem Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej jest wspieranie rozwoju ekonomii społecznej poprzez prowadzenie działań animacyjnych, inkubacyjnych, biznesowych i promocyjnych, a także tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych.

czytaj dalej na temat: Spotkanie w OWES w Zielonej Górze

Dzień Babci i Dziadka w Trzebowie

Utworzono dnia 23.01.2017

    Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tak właśnie było 22 stycznia 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Panią Agnieszką Polechajło przygotowały program artystyczny "Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent".

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka w Trzebowie

Żółty Talerz

Utworzono dnia 12.01.2017

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie zawarła umowę o współpracy pomiędzy Bankiem Żywności z siedzibą w Gorzowie Wlkp. a Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęcinie w celu wspólnej realizacji projektu „Sojusz – Pełny Talerz”, który jest częścią projektu „Żółty Talerz”, będącego pierwszym etapem inwestycji społecznej, finansowanym przez Kulczyk Foundation. Celem projektu jest uruchamianie i wzmacnianie zaangażowania społeczności lokalnych w celu zapewnienia pełnowartościowych posiłków dla dzieci na terenie szkół i świetlic środowiskowych oraz aktywizacja zawodowa rodziców, w tym szczególnie kobiet. W ramach realizacji tego projektu świetlice środowiskowe Gminy Sulęcin będą bezpłatnie otrzymywać średnio raz w tygodniu produkty żywnościowe.

czytaj dalej na temat: Żółty Talerz

"Jasełka" w Żubrowie i Długoszynie

Utworzono dnia 10.01.2017

    W dniach 05 i 06 stycznia 2017 roku w świetlicach środowiskowych w Żubrowie i Długoszynie mieszkańcy mogli podziwiać kolorowe inscenizacje z okazji Święta Trzech Króli, „Jasełka” w wykonaniu uczestników tych świetlic. Przedstawienia dzieci przebranych w wielobarwne kostiumy, wykonane z pomocą rodziców, przeplatane były nastrojowymi kolędami i pastorałkami.

czytaj dalej na temat: "Jasełka" w Żubrowie i Długoszynie

Wigilia Miejska

Utworzono dnia 23.12.2016

   18 grudnia 2016 r., jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie był współorganizatorem spotkania wigilijnego na Placu Czarnieckiego w centrum Sulęcina. Tradycyjnie Burmistrz i Przewodniczący RM wspólnie z księdzem Proboszczem złożyli mieszkańcom życzenia świąteczne, dzieląc się opłatkiem. Harcerze wraz z życzeniami przekazali mieszkańcom światełko betlejemskie; na scenie dzieci i młodzież szkolna z nauczycielami oraz miejscowe zespoły śpiewali kolędy.

czytaj dalej na temat: Wigilia Miejska

Wieczór wigilijny w Zarzyniu

Utworzono dnia 21.12.2016

   Wieczór 15 grudnia 2016 roku w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu upłynął w nastroju wigilijno - świątecznym. Mieszkańcy Zarzynia, uczestnicy świetlicy i ich rodziny pod kierunkiem wychowawczyni – Sary Hołownia wspólnie przygotowali spotkanie wigilijne z tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Dzieci powitały zaproszonych gości koncertem Bożonarodzeniowym, następnie dzieląc się opłatkiem, składano życzenia. Po degustacji uczestnicy świetlicy wręczyli gościom wykonane przez siebie świąteczne upominki.

czytaj dalej na temat: Wieczór wigilijny w Zarzyniu

Informacja

Utworzono dnia 19.12.2016

W dniu 20 grudnia 2016 r. (wtorek) Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny  do godziny 12:30

czytaj dalej na temat: Informacja

500+

Utworzono dnia 16.12.2016

DYREKCJA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SULĘCINIE INFORMUJE ŚWIADCZENIOBIORCÓW, ŻE WYPŁATA ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+) ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2016 NASTĄPI

DNIA 20 GRUDNIA 2016 r.

czytaj dalej na temat: 500+

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 228

W poprzednim miesiącu: 330

Wszystkich: 3715