Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Wiejski festyn rodzinny w Brzeźnie

Utworzono dnia 04.07.2017

W sobotnie popołudnie 1 lipca 2017 r. odbył się w Brzeźnie wiejski festyn rodzinny zorganizowany przez Sołtysa Brzeźna Arkadiusza Srokę oraz Radę Sołecką przy wsparciu wychowawcy Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Justyny Stankiewicz. Było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, w tym: loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, drużynowe gry i zabawy sportowe, przeciąganie liny, unihokej i wiele innych form uprawiania sportu przez młodszych i starszych. Mieszkanki Brzeźna częstowały swojską pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, pysznymi własnymi wypiekami oraz kiełbaską i kaszanką z grilla. Pomimo nienajlepszej aury wszyscy bawili się znakomicie do późnych godzin nocnych.

czytaj dalej na temat: Wiejski festyn rodzinny w Brzeźnie

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017” w Gminie Sulęcin na półmetku

Utworzono dnia 30.06.2017

   W ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017” uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum Gminy Sulęcin oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wzięli udział w konkursie plastyczno – litetrackim ph. „Na skrzydłach przyjaźni”. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został Jego przyjacielem. Do gminnego koordynatora kampanii – Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie wpłynęło łącznie 96 prac

czytaj dalej na temat: Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017” w Gminie Sulęcin na półmetku

Uczestnicy świetlic środowiskowych na „Regatach na Postomii”

Utworzono dnia 27.06.2017

   24 czerwca 2017 r. w „Regatach na Postomii” organizowanych przez Sulęciński Ośrodek Kultury udział wzięły Świetlice Środowiskowe Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie z Grochowa, Trzemeszna Lub., Sulęcina i Żubrowa. Uczestnicy świetlic podczas zajęć wykonywali jednostki pływające, które później brały udział w konkursie. Wśród nich były prace indywidualne jak i zbiorowe, w większości wykonywane z surowców wtórnych. Nagradzano zawodników z najlepszymi czasami. Dodatkowo oceniano estetykę wykonania statku oraz najbardziej oryginalną nazwę. Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart wręczył niżej wymienionym laureatom nagrody:

I miejsce – Jan Leszczyłowski (PAJAPAJU)

II miejsce – Marcin Dzieleńdziak (KATAMARAN)

III miejsce – Laura Iwaniak (NIEBIESKA SMERFETKA)

IV miejsce – Ola Bajdyszak (PŁYSKA)

V miejsce – Maciej Grzejda (POLARIS)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów. Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie składa podziękowania

czytaj dalej na temat: Uczestnicy świetlic środowiskowych na „Regatach na Postomii”

Wypoczynek letni w Dusznikach Zdroju

Utworzono dnia 27.06.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie zorganizował w dniach od 13 do 18 czerwca 2017 roku wyjazd 43 uczniów z trzech szkół podstawowych Gminy Sulęcin oraz sulęcińskiego gimnazjum do Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju. W trakcie pobytu na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji tego regionu m.in. wędrówka po Błędnych Skałach, zwiedzanie Muzeum Zabawek oraz Muzeum Papiernictwa, gdzie można było zapoznać się z technikami produkcji papieru. Podczas pobytu uczestnicy nie tylko zwiedzali ale także uczestniczyli w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, zabawach integracyjnych i dyskotekach. Jednakże pobyt na kolonii to nie tylko zabawy, dlatego wychowawcy organizowali również konkursy, w tym plastyczne związane tematycznie z ogólnopolską kampanią profilaktyczną Zachowaj Trzeźwy Umysł, przeprowadzali pogadanki dotyczące profilaktyki uzależnień oraz rozmowy indywidualne.

czytaj dalej na temat: Wypoczynek letni w Dusznikach Zdroju

Dzień Dziecka w Trzebowie

Utworzono dnia 14.06.2017

   11 czerwca 2017 r. na terenie Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka dla uczestników świetlicy, ich rodzin oraz mieszkańców miejscowości. Wychowawca świetlicy Agnieszka Polechajło przygotowała wiele atrakcji, w tym: przeciąganie liny, biegi w worku, rzuty hula hop i piłeczką do celu oraz wiele innych. Do obchodów przyłączyli się również strażacy ochotnicy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy udzielali dzieciom podstawowych instrukcji z zakresu ratowania życia ludzkiego za pomocą sztucznego oddychania i działań w powiadamianiu o zaistniałych zagrożeniach. Dzieci skorzystały z malowania twarzy i miały możliwość obejrzenia okolic Trzebowa z wysięgnika z koszem umieszczonego na samochodzie strażackim, który udostępniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Dodatkową atrakcją było trafienie strumieniem wody do celu przy pomocy węża gaśniczego podłączonego do strażackiego wozu bojowego. Organizatorzy zadbali również o napoje, słodycze i kiełbaski z rożna. Organizatorem imprezy była Świetlica Środowiskowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie, Sołtys Trzebowa Stanisław Chabza, Rada Sołecka oraz straż pożarna z Trzebowa i Sulęcina.

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka w Trzebowie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie na festiwalu Wake Up Kids

Utworzono dnia 14.06.2017

   11 czerwca 2017 roku w ramach festiwalu Wake Up Kids organizowanego przez Sulęciński Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie przygotował stoisko, gdzie mieszkańcy i osoby zainteresowane mogły uzyskać niezbędną pomoc oraz wszelkie informacje z zakresu pomocy społecznej oraz pozostałej działalności Ośrodka. Informacji udzielali pracownicy socjalni, asystenci rodziny, pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych, profilaktyki społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. OPS udostępniał również ulotki i informatory m.in. z zakresu profilaktyki uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z atrakcji dla dzieci zaoferowanych przez organizatorów skorzystały zaproszone do udziału rodziny objęte wsparciem asystenta

czytaj dalej na temat: Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie na festiwalu Wake Up Kids

Szkolenie ABC przedsiębiorczości społecznej

Utworzono dnia 13.06.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie we współpracy Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze zorganizował w OPS szkolenie pn. „ ABC przedsiębiorczości społecznej” w ramach projektu pt.: „Rozkręcamy społeczny biznes” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Głównym celem ABC przedsiębiorczości społecznej jest pobudzenie do aktywizacji zawodowej osób o niskich lub niewystarczających kwalifikacjach zawodowych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, zaangażowanie w procesy gospodarcze grup często pomijanych na lokalnych rynkach pracy

czytaj dalej na temat: Szkolenie ABC przedsiębiorczości społecznej

Festyn dla dzieci w Brzeźnie

Utworzono dnia 06.06.2017

   W niedzielę 4 czerwca 2017 r. na boisku przy Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Sołtys wsi Brzeźno Arkadiusz Sroka i wychowawca świetlicy środowiskowej Justyna Stankiewicz zapewnili dzieciom i młodzieży wiele atrakcji takich jak: konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchańce, kiełbaski z grilla oraz pyszne gofry serwowane pod miejscową wiatą. Niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych była wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebowa, możliwość poczucia się przez chwilę strażakiem z hełmem na głowie i wężem strażackim w dłoniach. Dzieci zapoznawały się również z wyposażeniem wozu bojowego. Wiele wrażeń zapewnili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym swój sprzęt i umundurowanie prezentowali policjanci. Festyn był okazją do omówienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnienia o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się wakacji. Wszystkie dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. Uczestnicy mieli możliwość z bliska obejrzeć radiowóz; każde dziecko mogło usiąść za kierownicą policyjnego samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe. Maluchy z radością przymierzały hełm i kamizelkę kuloodporną.

czytaj dalej na temat: Festyn dla dzieci w Brzeźnie

Integracyjne obchody Dnia Dziecka w Trzemesznie Lub.

Utworzono dnia 06.06.2017

   3 czerwca 2017 roku w Trzemesznie Lubuskim po raz pierwszy odbył się zintegrowany festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Sołtysów i Rady Sołeckie Trzemeszna Lub., Grochowa i Wielowsi, Ochotniczą Straż Pożarną, Szkołę Podstawową w Trzemesznie Lub. im. Polskich Strażaków oraz Świetlice Środowiskowe w Trzemesznie Lub. i Grochowie działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: konkursy, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki na kucyku, dmuchane zamki, rodzinne biegi w workach i międzysołecki turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział dziecięce drużyny z trzech sołectw. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lub. zaprosiła wszystkich na spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Gospodarze przygotowali grillowy poczęstunek, słodkości, napoje i lody.

czytaj dalej na temat: Integracyjne obchody Dnia Dziecka w Trzemesznie Lub.

Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 01.06.2017

   30 maja 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie świętowano Dzień Mamy i Taty. Uczestnicy świetlicy przedstawili program artystyczny, a następnie podarowali rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie występu dzieci odśpiewały rodzicom „Sto Lat”, po czym wszyscy miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku. Sołtys wsi Żubrów Krystian Bielecki zadbał o oprawę wizualno-muzyczną, natomiast wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik i prowadząca Bibliotekę Publiczną w Żubrowie Danuta Hasiuk przygotowały z dziećmi program artystyczny oraz poczęstunek. Organizatorzy bardzo dziękują dzieciom i przybyłym rodzicom...

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 94

W tym miesiącu: 255

W poprzednim miesiącu: 406

Wszystkich: 7249