Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu na lodowisku

Utworzono dnia 08.02.2017

 

   Dnia 31 stycznia uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie wybrali się na lodowisko do Międzyrzecza. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego, aktywnego stylu życia oraz nauka i doskonalenie techniki jazdy na łyżwach. Wychowankowie niepewnie stawiali pierwsze kroki na lodzie, ale już po chwili nauki nabrali odwagi i pewnie jeździli po tafli lodowiska. Nie brakowało licznych upadków, ale nikt się nie poddawał i wszyscy aktywnie brali udział w zabawie. W drodze powrotnej odwiedzili pizzerię, aby uzupełnić spalone kalorie. Wszyscy byli zachwyceni wyjazdem i mimo zmęczenia oraz obolałych mięśni podkreślali, że dobrej zabawy i śmiechu nie było końca. Wyjazd na lodowisko był możliwy dzięki dużej inwencji i zaangażowaniu wychowawcy świetlicy Pani Sary Hołownia. Za inicjatywę serdecznie dziękujemy:)

czytaj dalej na temat: Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu na lodowisku

Porady psychologiczne i prawne

Utworzono dnia 07.02.2017

Razem bezpieczniej

Utworzono dnia 06.02.2017

 

   Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem bezpieczniej”,OPS opracował wniosek o dofinansowanie projektu w wysokości 98 200 zł pt. „Działania w partnerstwie – równa się bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Gminie Sulęcin”. Wniosek został złożony do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Adresatami projektu będą uczestnicy 8 świetlic środowiskowych Gminy Sulęcin oraz 15 rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny.

czytaj dalej na temat: Razem bezpieczniej

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie gościnnie w Domu Pomocy Społecznej w Tursku

Utworzono dnia 02.02.2017

    W dniu 31 stycznia 2017 r. w Domu Pomocy Społecznej w Tursku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mieszkańcom czas umilił gościnny występ dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Trzebowa działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Dzieci pięknie i z wielkim przejęciem zaprezentowały program artystyczny, włączając w zabawę mieszkańców DPS. Nagrodą dla małych artystów były serdeczne uśmiechy i płynące łzy szczęścia dziadków.

czytaj dalej na temat: Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie gościnnie w Domu Pomocy Społecznej w Tursku

Za życiem

Utworzono dnia 31.01.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że: od 1 stycznia 2017r. , z tytułu urodzenia żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, przysługuje prawo do jednorazowego świadczenia w wysokości 4 000,00 zł, przyznane na podstawie ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" (Dz. U. z 2016r. poz. 1860). Jednorazowe świadczenie przysługuje bez względu na osiągane dochody matce, ojcu a także opiekunowi prawnemu, opiekunowi faktycznemu dziecka.

czytaj dalej na temat: Za życiem

Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Utworzono dnia 31.01.2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Dział Świadczeń Rodzinnych

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych oraz świadczenia przedemerytalnego dla osób, które pobierały świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy lub zasiłek dla opiekuna. Od 1 stycznia 2017 r. po śmierci osoby niepełnosprawnej/zależnej jej opiekun, który utraci prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna, będzie mógł ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych oraz świadczenie przedemerytalne.

czytaj dalej na temat: Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Spotkanie w OWES w Zielonej Górze

Utworzono dnia 27.01.2017

   Dnia 26 stycznia 2017 r. w siedzibie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dotyczące współpracy OWES z instytucjami publicznymi. OWES w Zielonej Górze jest partnerstwem trzech podmiotów: Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze. Ośrodek działa na obszarze powiatów: krośnieńskiego, słubickiego, sulęcińskiego, wschowskiego, zielonogórskiego i żarskiego. Zadaniem Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej jest wspieranie rozwoju ekonomii społecznej poprzez prowadzenie działań animacyjnych, inkubacyjnych, biznesowych i promocyjnych, a także tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych.

czytaj dalej na temat: Spotkanie w OWES w Zielonej Górze

Dzień Babci i Dziadka w Trzebowie

Utworzono dnia 23.01.2017

    Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tak właśnie było 22 stycznia 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Panią Agnieszką Polechajło przygotowały program artystyczny "Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent".

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka w Trzebowie

Żółty Talerz

Utworzono dnia 12.01.2017

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie zawarła umowę o współpracy pomiędzy Bankiem Żywności z siedzibą w Gorzowie Wlkp. a Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęcinie w celu wspólnej realizacji projektu „Sojusz – Pełny Talerz”, który jest częścią projektu „Żółty Talerz”, będącego pierwszym etapem inwestycji społecznej, finansowanym przez Kulczyk Foundation. Celem projektu jest uruchamianie i wzmacnianie zaangażowania społeczności lokalnych w celu zapewnienia pełnowartościowych posiłków dla dzieci na terenie szkół i świetlic środowiskowych oraz aktywizacja zawodowa rodziców, w tym szczególnie kobiet. W ramach realizacji tego projektu świetlice środowiskowe Gminy Sulęcin będą bezpłatnie otrzymywać średnio raz w tygodniu produkty żywnościowe.

czytaj dalej na temat: Żółty Talerz

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 56

W tym miesiącu: 174

W poprzednim miesiącu: 217

Wszystkich: 4169