Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 01.06.2017

   30 maja 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie świętowano Dzień Mamy i Taty. Uczestnicy świetlicy przedstawili program artystyczny, a następnie podarowali rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie występu dzieci odśpiewały rodzicom „Sto Lat”, po czym wszyscy miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku. Sołtys wsi Żubrów Krystian Bielecki zadbał o oprawę wizualno-muzyczną, natomiast wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik i prowadząca Bibliotekę Publiczną w Żubrowie Danuta Hasiuk przygotowały z dziećmi program artystyczny oraz poczęstunek. Organizatorzy bardzo dziękują dzieciom i przybyłym rodzicom...

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 29.05.2017

   W to piękne, ciepłe, majowe popołudnie 28 maja 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na wstępie Dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski w imieniu Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta złożył wszystkim Mamom i Tatom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta. Następnie dzieci wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Polechajło, przygotowały inscenizację słowno-muzyczną. Młodzi artyści recytowali wiersze dla swoich rodziców, wręczając własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami. Występom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiechy, łzy szczęścia i duma z pociech. Już tradycyjnie gości podjęto przepysznym tortem, ufundowanym przez Radę Sołecką, przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Przy kawie i herbacie w miłej atmosferze rodzice oraz goście spędzili wspólnie czas. Po słodkościach przyszedł czas na prace twórcze dla rodziców i dzieci, czyli kolejny cykl spotkań "Poznaj decoupage". Tym razem Pani Elżbieta Dominiczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą poprowadziła warsztaty, na których powstały przepiękne drewniane serca ozdobione kwiecistymi motywami.

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy

Utworzono dnia 29.05.2017

   Środowiskowy Dom Samopomocy w Sulęcinie dysponuje 20 miejscami z przeznaczaniem dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, przewlekle chorych psychicznie oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany zespół terapeutów przy wsparciu psychologa, których głównym celem jest rozwijanie umiejętności samodzielnego życia oraz przystosowanie do funkcjonowania społecznego w środowisku osób z zaburzeniami psychicznymi.

czytaj dalej na temat: Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy

Współpraca OPS Z Komendą Hufca ZHP w Sulęcinie

Utworzono dnia 25.05.2017

   W dniu 24 maja 2017 r. w ramach współpracy z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Sulęcinie, harcerze wraz z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie odwiedzili osoby starsze i potrzebujące, którym przekazali zebrane przez harcerzy produkty żywnościowe i chemiczne.

DEBATA O SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ W LUBUSKIEM

Utworzono dnia 25.05.2017

   W dniu 19 maja 2017 r. na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Andrzej Stefan Żelechowski Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie uczestniczył w konferencji pt.: „Sytuacja demograficzna województwa lubuskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej” w tym: Sytuacja rodzin, migracje ludności a rynek pracy w województwie lubuskim, która została zorganizowana w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. przez Wojewodę Lubuskiego, Rządową Radę Ludnościową oraz Urząd Statystyczny w Zielonej Górze.

czytaj dalej na temat: DEBATA O SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ W LUBUSKIEM

Usługi opiekuńcze

Utworzono dnia 25.05.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie świadczy usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Usługi opiekuńcze, to przede wszystkim pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, w tym dostarczanie gorących posiłków, podstawowa opieka higieniczna oraz zapewnienie kontaktów z otoczeniem; to usługi świadczone osobom przede wszystkim samotnym, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych. Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania pozwala osobom zależnym pozostać w swoim środowisku, co przede wszystkim spełnia ich oczekiwania.

czytaj dalej na temat: Usługi opiekuńcze

Wizyta u Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Utworzono dnia 08.05.2017
   W dniu 5 maja 2017 roku w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie Pani Elżbiety Rafalskiej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Andrzejem Stefanem Żelechowskim – Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Spotkanie dotyczyło realizacji polityki...
czytaj dalej na temat: Wizyta u Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Biało – czerwono w Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie

Utworzono dnia 04.05.2017

   W Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie zorganizowano zajęcia, które były uhonorowaniem Dnia Flagi RP - 02.05.2017 r. Polskie barwy narodowe - to główny motyw spotkania dzieci, młodzieży i rodziców w tym wyjątkowym dniu. Uczestnicy zabawy szukali totemu z biało - czerwoną mapą Polski, brali udział w konkursie rysunkowym " Nasze barwy narodowe" oraz zmagali się w biegu przełajowym "Nasza Ojczyzna". Dodatkową atrakcją było ognisko, przy którym każdy mógł posilić się upieczoną przez siebie kiełbaską lub skrzydełkiem.

czytaj dalej na temat: Biało – czerwono w Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie

Wiosenne sprzątanie w Grochowie

Utworzono dnia 28.04.2017

21 kwietnia 2017 r. w piątek o godz. 1630 dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Grochowie wspólnie z rodzicami oraz chętnymi mieszkańcami miejscowości pod kierownictwem Sołtysa i wychowawczyni świetlicy przeprowadzili akcję „Wiosenne sprzątanie Sołectwa Grochowo”. Wszyscy ochoczo przystąpili do zbierania nieczystości i odpadów, świętując w ten sposób obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi przypadającego na sobotę 22.04.2017 r. Kapryśna w ostatnim czasie pogoda na szczęście tego dnia dopisała. Po skończonej pracy na wszystkich czekało rozpalone ognisko i smakowite kiełbaski.

czytaj dalej na temat: Wiosenne sprzątanie w Grochowie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 25

W poprzednim tygodniu: 91

W tym miesiącu: 182

W poprzednim miesiącu: 411

Wszystkich: 6036