Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Andrzejki w Słubicach

Utworzono dnia 04.12.2016

   W dniu 25 listopada 2016 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sulęcinie wzięli udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w okazji „Andrzejek” przez zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy w Słubicach.Gospodarze zapewnili wiele atrakcji, w tym zwiedzanie Collegium Polonicum, tj. głównej auli oraz sal wykładowych i konferencyjnych.

czytaj dalej na temat: Andrzejki w Słubicach

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

Utworzono dnia 25.11.2016

   Dnia 18.11.2016 r. z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Zastępca Burmistrza Iwona Walczak, Proboszcz Parafii Sulęcin Ksiądz Piotr Mazurek, byli kierownicy OPS, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy i innych, na co dzień współpracujących z OPS oraz pracownicy i emeryci Ośrodka Pomocy Społecznej. Na ręce Dyrektora Andrzeja Żelechowskiego skierowano wiele ciepłych słów adresowanych do wszystkich pracowników Ośrodka. Zastępca Burmistrza Sulęcina Pani Iwona Walczak odczytała życzenia przekazane Dyrektorowi OPS od Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.

czytaj dalej na temat: 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

Nasze drogi do wolności

Utworzono dnia 16.11.2016

14 listopada 2016 roku w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie odbyło się uroczyste spotkanie mieszkańców sołectwa z okazji obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada. Montaż słowno-muzyczny pt.: „Nasze drogi do wolności”, zaprezentowali uczestnicy Świetlicy Środowiskowej: Natalia i Maja Łaszewicz, Izabela Matusik, Tomasz Siudak, Wiktoria Ratomska, Kinga Koper, Kinga Mimochód, Mikołaj Kurowski i Nikola Kurasik. Inscenizacja przedstawiała dzieje walki narodu polskiego o wolność i niepodległość, od czasów III rozbioru Polski w 1795 roku, poprzez okres I i II wojny światowej, aż do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, które miało miejsce w maju 2004 roku.

czytaj dalej na temat: Nasze drogi do wolności

Konferencja "Dzieciństwo nie boli - wspólna lubuska sprawa"

Utworzono dnia 07.11.2016

4 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja pn. „Dzieciństwo nie boli – wspólna lubuska sprawa” zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Konferencja skierowana była do osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pracowników socjalnych, pedagogów, policjantów, kuratorów sądowych, pielęgniarek środowiskowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych

czytaj dalej na temat: Konferencja "Dzieciństwo nie boli - wspólna lubuska sprawa"

Dzień Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie i Długoszynie

Utworzono dnia 19.10.2016

15 października 2016 roku, to kolejny i ostatni dzień obchodów XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora. Tego dnia w Gminie Sulęcin obchodziły uroczystość z seniorami: Świetlica Środowiskowa w Grochowie i Świetlica Środowiskowa w Długoszynie. Uczestnicy świetlic świętowali ze swoimi babciami i dziadkami, a także seniorami ze swojego otoczenia, prezentując różnorodne programy artystyczne. Były wiersze, piosenki oraz tańce.

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie i Długoszynie

Dzień Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 14.10.2016

 

Dnia 12 października 2016 r. w ramach obchodów XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie gościli w swojej placówce seniorów sołectwa Zarzyń. Na tę uroczystość podopieczni świetlicy wraz z wychowawczynią Panią Sarą Hołownia przygotowali coś dla ducha, czyli program artystyczny oraz coś dla ciała, czyli poczęstunek w postaci domowych wypieków i napojów, którymi częstowali swoich gości.

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Dzień Seniora biesiadnie w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 14.10.2016

11 października 2016 roku.

Seniorzy sołectwa Żubrów spotkali się w Świetlicy Środowiskowej z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora. Program artystyczny, w którym wystąpili najmłodsi mieszkańcy Żubrowa, przygotowały Katarzyna Kurasik opiekun świetlicy oraz Danuta Hasiuk pracownik Filii Biblioteki Publicznej w Sulęcinie. Miłą atmosferę rozgrzewał sołtys Krystian Bielecki, który zaintonował karaoke, bardzo popularną formę wspólnego biesiadowania przy znanych polskich melodiach i piosenkach.

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora biesiadnie w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Dzień Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Trzmesznie Lubuskim

Utworzono dnia 14.10.2016

11 października 2016. Z okazji Sulęcińskiego Tygodnia Seniora, montażem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków, zainaugurowano święto seniorów, mieszkających w Trzemesznie Lubuskim. Otwarcia obchodów dokonała Dyrektor Szkoły Teresa Mazur. W trakcie koncertu dedykowanego przybyłym na uroczystość, dzieci wykonały między innymi piosenki zespołu Czerwone Gitary oraz znane utwory z repertuaru znanych i lubianych artystów estrady. Między innymi Mieczysława Fogga, Edyty Górniak i Haliny Frąckowiak. Program przygotowała Ewa Pawłowska oraz Marek Stadnik. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Żelechowski oraz Aldona Żuk koordynator świetlic OPS.

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Trzmesznie Lubuskim

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 200

W poprzednim miesiącu: 330

Wszystkich: 3687