Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie na festiwalu Wake Up Kids

Utworzono dnia 14.06.2017

   11 czerwca 2017 roku w ramach festiwalu Wake Up Kids organizowanego przez Sulęciński Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie przygotował stoisko, gdzie mieszkańcy i osoby zainteresowane mogły uzyskać niezbędną pomoc oraz wszelkie informacje z zakresu pomocy społecznej oraz pozostałej działalności Ośrodka. Informacji udzielali pracownicy socjalni, asystenci rodziny, pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych, profilaktyki społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. OPS udostępniał również ulotki i informatory m.in. z zakresu profilaktyki uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Z atrakcji dla dzieci zaoferowanych przez organizatorów skorzystały zaproszone do udziału rodziny objęte wsparciem asystenta

czytaj dalej na temat: Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie na festiwalu Wake Up Kids

Szkolenie ABC przedsiębiorczości społecznej

Utworzono dnia 13.06.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie we współpracy Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze zorganizował w OPS szkolenie pn. „ ABC przedsiębiorczości społecznej” w ramach projektu pt.: „Rozkręcamy społeczny biznes” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Głównym celem ABC przedsiębiorczości społecznej jest pobudzenie do aktywizacji zawodowej osób o niskich lub niewystarczających kwalifikacjach zawodowych, zagrożonych wykluczeniem społecznym, zaangażowanie w procesy gospodarcze grup często pomijanych na lokalnych rynkach pracy

czytaj dalej na temat: Szkolenie ABC przedsiębiorczości społecznej

Festyn dla dzieci w Brzeźnie

Utworzono dnia 06.06.2017

   W niedzielę 4 czerwca 2017 r. na boisku przy Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Sołtys wsi Brzeźno Arkadiusz Sroka i wychowawca świetlicy środowiskowej Justyna Stankiewicz zapewnili dzieciom i młodzieży wiele atrakcji takich jak: konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchańce, kiełbaski z grilla oraz pyszne gofry serwowane pod miejscową wiatą. Niezapomnianym wydarzeniem dla najmłodszych była wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebowa, możliwość poczucia się przez chwilę strażakiem z hełmem na głowie i wężem strażackim w dłoniach. Dzieci zapoznawały się również z wyposażeniem wozu bojowego. Wiele wrażeń zapewnili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym swój sprzęt i umundurowanie prezentowali policjanci. Festyn był okazją do omówienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnienia o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się wakacji. Wszystkie dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. Uczestnicy mieli możliwość z bliska obejrzeć radiowóz; każde dziecko mogło usiąść za kierownicą policyjnego samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe. Maluchy z radością przymierzały hełm i kamizelkę kuloodporną.

czytaj dalej na temat: Festyn dla dzieci w Brzeźnie

Integracyjne obchody Dnia Dziecka w Trzemesznie Lub.

Utworzono dnia 06.06.2017

   3 czerwca 2017 roku w Trzemesznie Lubuskim po raz pierwszy odbył się zintegrowany festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Sołtysów i Rady Sołeckie Trzemeszna Lub., Grochowa i Wielowsi, Ochotniczą Straż Pożarną, Szkołę Podstawową w Trzemesznie Lub. im. Polskich Strażaków oraz Świetlice Środowiskowe w Trzemesznie Lub. i Grochowie działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: konkursy, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki na kucyku, dmuchane zamki, rodzinne biegi w workach i międzysołecki turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział dziecięce drużyny z trzech sołectw. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lub. zaprosiła wszystkich na spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły. Gospodarze przygotowali grillowy poczęstunek, słodkości, napoje i lody.

czytaj dalej na temat: Integracyjne obchody Dnia Dziecka w Trzemesznie Lub.

Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 01.06.2017

   30 maja 2017 r. w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie świętowano Dzień Mamy i Taty. Uczestnicy świetlicy przedstawili program artystyczny, a następnie podarowali rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie występu dzieci odśpiewały rodzicom „Sto Lat”, po czym wszyscy miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku. Sołtys wsi Żubrów Krystian Bielecki zadbał o oprawę wizualno-muzyczną, natomiast wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik i prowadząca Bibliotekę Publiczną w Żubrowie Danuta Hasiuk przygotowały z dziećmi program artystyczny oraz poczęstunek. Organizatorzy bardzo dziękują dzieciom i przybyłym rodzicom...

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 29.05.2017

   W to piękne, ciepłe, majowe popołudnie 28 maja 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na wstępie Dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski w imieniu Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta złożył wszystkim Mamom i Tatom najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta. Następnie dzieci wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Polechajło, przygotowały inscenizację słowno-muzyczną. Młodzi artyści recytowali wiersze dla swoich rodziców, wręczając własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami. Występom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiechy, łzy szczęścia i duma z pociech. Już tradycyjnie gości podjęto przepysznym tortem, ufundowanym przez Radę Sołecką, przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Przy kawie i herbacie w miłej atmosferze rodzice oraz goście spędzili wspólnie czas. Po słodkościach przyszedł czas na prace twórcze dla rodziców i dzieci, czyli kolejny cykl spotkań "Poznaj decoupage". Tym razem Pani Elżbieta Dominiczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą poprowadziła warsztaty, na których powstały przepiękne drewniane serca ozdobione kwiecistymi motywami.

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy

Utworzono dnia 29.05.2017

   Środowiskowy Dom Samopomocy w Sulęcinie dysponuje 20 miejscami z przeznaczaniem dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, przewlekle chorych psychicznie oraz wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany zespół terapeutów przy wsparciu psychologa, których głównym celem jest rozwijanie umiejętności samodzielnego życia oraz przystosowanie do funkcjonowania społecznego w środowisku osób z zaburzeniami psychicznymi.

czytaj dalej na temat: Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy

Współpraca OPS Z Komendą Hufca ZHP w Sulęcinie

Utworzono dnia 25.05.2017

   W dniu 24 maja 2017 r. w ramach współpracy z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Sulęcinie, harcerze wraz z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie odwiedzili osoby starsze i potrzebujące, którym przekazali zebrane przez harcerzy produkty żywnościowe i chemiczne.

DEBATA O SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ W LUBUSKIEM

Utworzono dnia 25.05.2017

   W dniu 19 maja 2017 r. na zaproszenie Wojewody Lubuskiego Andrzej Stefan Żelechowski Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie uczestniczył w konferencji pt.: „Sytuacja demograficzna województwa lubuskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej” w tym: Sytuacja rodzin, migracje ludności a rynek pracy w województwie lubuskim, która została zorganizowana w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. przez Wojewodę Lubuskiego, Rządową Radę Ludnościową oraz Urząd Statystyczny w Zielonej Górze.

czytaj dalej na temat: DEBATA O SYTUACJI DEMOGRAFICZNEJ W LUBUSKIEM

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 128

W poprzednim miesiącu: 240

Wszystkich: 4363