Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   Święto z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2017 r. obchodziły uroczyście również mieszkanki Żubrowa i okolic. Sołtys Krystian Bielecki, wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik oraz Danuta Hasiuk z miejscowej biblioteki zadbali, by wszystkie mieszkanki lokalnej społeczności czuły się docenione i wyróżnione. W Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski oraz Sołtys wręczyli przybyłym Paniom symboliczne różyczki wraz z życzeniami z okazji Ich Święta. Dziękujemy organizatorom, za życzenia i umożliwienie wspólnego świętowania.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   W niedzielę 5 marca 2017 r. Świetlica Środowiskowa w Trzebowie działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie po raz pierwszy gościła mieszkanki Trzebowa na ,,Warsztatach artystycznych - Poznaj decoupage ”, zorganizowanych z okazji Dnia Kobiet. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski wraz z Sołtysem Stanisławem Chabzą złożyli uczestniczkom spotkania serdeczne życzenia i jak nakazuje tradycja, obdarowali każdą z Pań symbolicznym kwiatkiem i tabliczką czekolady. Pierwsza część uroczystości upłynęła na życzeniach i oczywiście słodkim poczęstunku przy kawie i herbacie. Przyszedł czas na twórczą aktywność, czyli pierwszy krok w świecie decoupagu. Zajęcia na zaproszenie Agnieszki Polechajło, wychowawcy świetlicy poprowadziła Pani Elżbieta Dominiczak z Domu Kultury w Kostrzynie, która chętnie podzieliła się swoją wiedzą dotyczącą zdobienia przedmiotów z uczestnikami warsztatów.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Utworzono dnia 13.03.2017

   Już 3 marca 2017 r. mieszkańcy Grochowa obchodzili uroczyście Święto Kobiet. Uczestnicy Świetlic Środowiskowych w Grochowie i Trzemesznie Lub. działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie zaprezentowali program słowno-muzyczny oraz pokaz mody. Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, w których uczestniczyły mieszkanki sołectwa, a także zadbali o słodki poczęstunek dla gości. Było układanie puzzli, jedzenie pączka na czas, konkurs muzyczny „Jaka to melodia” oraz loteria fantowa. W trakcie uroczystości wszystkie Panie otrzymały kwiaty i słodkie upominki, które wręczyli: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Sołtys Grochowa Tomasz Terech oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Tłusty czwartek w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 27.02.2017

   „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Kultywując tradycję, w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie, odbyły się warsztaty w ramach Akademii Żywienia, w trakcie których wychowawczyni wraz z podopiecznymi rozwijali swoje zdolności kulinarne oraz promowali tradycyjne polskie przysmaki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem skupiali się na wykonaniu różnorodnych, jak najlepszych i najsmaczniejszych wypieków. Na stołach można było znaleźć pączki tradycyjne z dżemem, ale również z czekoladą, donaty i mini pączusie, które przypadły do gustu najmłodszym uczestnikom zajęć.

czytaj dalej na temat: Tłusty czwartek w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

"Jemy zdrowo i kolorowo" w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 27.02.2017

   W dniach od 20 do 23 lutego w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbywały się warsztaty, których tematem przewodnim było zdrowie. Poniedziałek minął na wspólnych rozmowach, burzy mózgów na temat zdrowia, a następnie przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Zdrowa żywność - Twój pomysł na życie”. We wtorek wszyscy mogli brać udział w konkursie kulinarnym: chłopcy kontra dziewczynki. Przyszli kucharze wypiekali zdrowe ciasteczka owsiane z rodzynkami, żurawiną i orzechami. Walka była zawzięta, atmosfera jak w Masterchef Junior i w rezultacie wszystkie ciasteczka były znakomite.

czytaj dalej na temat: "Jemy zdrowo i kolorowo" w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Roczne podsumowanie Programu „Rodzina 500 +” w woj. lubuskim

Utworzono dnia 21.02.2017

   20 lutego 2017 roku Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski wraz z pracownikami Działu Świadczeń Rodzinnych uczestniczyli w spotkaniu Pani Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i Władysława Dajczaka Wojewody Lubuskiego, podsumowującym realizację Programu „Rodzina 500 +” w woj. lubuskim oraz wpływ Programu na wsparcie rodziny i pozostałe systemy. Spotkanie miało miejsce w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, w którym udział wzięli realizatorzy Programu „Rodzina 500+” oraz eksperci monitorujący wpływ Programu na inne systemy wsparcia rodzin i lokalne rynki pracy, tj.: Dyrektorzy i Kierownicy oraz pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, pracownicy wydziałów świadczeń rodzinnych w urzędach miast i gmin, przedstawiciele powiatowych centrów pomocy rodzinie, powiatowych urzędów pracy oraz Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

czytaj dalej na temat: Roczne podsumowanie Programu „Rodzina 500 +” w woj. lubuskim

Podsumowanie ferii zimowych w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 21.02.2017

   Ferie w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu rozpoczęły się w stu procentach zimowo. Biały puch dopisał w tym roku zdecydowanie lepiej niż w zeszłym, a uczestnicy świetlicy dwutygodniową przerwę szkolną wypełnili zajęciami, co do ostatniej minuty. Pierwszy tydzień ferii w większości poświęcony był zajęciom technicznym, w trakcie których powstały piękne baletnice, serduszka Walentynkowe, plakaty związane z państwami Unii Europejskiej oraz wiele innych prac i ozdób. Największą atrakcją był wyjazd na lodowisko do Międzyrzecza, który sprawił dużo radości i dostarczył wiele emocji i zabawy.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie ferii zimowych w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Konferencja nt. Społecznej readaptacji i pomocy osobom skazanym i ich rodzinom

Utworzono dnia 16.02.2017

   13 lutego 2017 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja nt. Społecznej readaptacji i pomocy osobom skazanym i ich rodzinom w województwie lubuskim. Konferencja została zorganizowana we współpracy Wojewody Lubuskiego z Dyrektorami Okręgowej Służby Więziennej w Poznaniu oraz Szczecinie. Gościem honorowym spotkania była Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która omówiła politykę rządu wobec społecznej readaptacji i pomocy społecznej skazanym i ich rodzinom. Spotkanie miało interdyscyplinarny charakter; skupiało przedstawicieli służb więziennictwa, sądu, kurateli sądowej, pomocy społecznej, środowiska naukowego. Wzajemna wymiana informacji o podejmowanych na rzecz tej grupy osób działaniach pozwoliła uczestnikom wzbogacić wiedzę i skorzystać z zasobów innych instytucji w celu rozwoju działań w niedalekiej przyszłości.

czytaj dalej na temat: Konferencja nt. Społecznej readaptacji i pomocy osobom skazanym i ich rodzinom

Bal Karnawałowy w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 16.02.2017

   11 lutego 2017 roku na podsumowanie ferii zimowych w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się Bal Karnawałowy, który wspólnie przygotowali: wychowawca świetlicy Agnieszka Polechajło, sołtys wsi Trzebów Stanisław Chabza oraz rodzice i uczestnicy świetlicy. Jak przystało na bal karnawałowy, każde dziecko przybyło w przebraniu ulubionej postaci. Podczas imprezy odbyły się konkursy, gry i zabawy a także pokaz tańca zumba. Jury składające się z gości zaproszonych wybrało Królową i Króla Balu. Wszystkie dzieci otrzymały okazałe paczki ze słodkościami.

czytaj dalej na temat: Bal Karnawałowy w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Utworzono dnia 15.02.2017

   22 lutego 2017 roku w godz. od 1000 do 1300 w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie ul. Szpitalna 4, osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w ramach ogólnopolskich obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

24 lutego 2017 r. w godz. 1000 – 1300 Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Sulęcinie ul. Szpitalna 9 uruchamia Punkt Konsultacyjny dla ofiar przestępstw.

czytaj dalej na temat: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 228

W poprzednim miesiącu: 330

Wszystkich: 3715