Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Zimowisko w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 10.02.2017

    Ferie – ZIMOWE, ale atmosfera GORĄCA w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Piesza wycieczka na Uroczysko Lubniewsko była jednocześnie lekcją przyrody. Kolejny raz uczestnicy zadbali o to, by leśne zwierzęta nie były głodne. Była wojna na śnieżki i oczywiście lepienie bałwana. Następnego dnia czas na utrwalenie śnieżnych krajobrazów, czyli konkurs plastyczny pt. „Krajobraz zimowy”. Nie lada atrakcją był wyjazd uczestników świetlicy na basen „Słowianka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie w ramach zimowiska szkolnego. Wyjazd finansowany był z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie. Atrakcjami były również gry i zabawy sportowe, pieczenie kiełbasek na ognisku, a także zajęcia kulinarne.

Dzień Pieroga w Zarzyniu

Utworzono dnia 09.02.2017

   Dnia 7 lutego 2017 r. uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie wspólnie bawili się z okazji Dnia Pieroga, zorganizowanego w ramach Akademii Żywienia. Warsztaty kulinarne polegające na zdobyciu wiedzy oraz własnoręcznym wykonaniu pierogów prowadziła jedna z mam - Paulina Ambrosewicz, której pierogi robią w okolicy furorę i smakują niejednemu smakoszowi. Uczestnicy warsztatów mieli pełne ręce roboty, sami musieli przygotować i doprawić farsz, wyrobić i rozwałkować ciasto, którego podstawę zrobiła Pani Paulina oraz ulepić smaczne pierogi. Gdy danie było już gotowe, każdy uczestnik musiał wybrać jedną sztukę, która brała udział w konkursie na najlepszego pieroga.

czytaj dalej na temat: Dzień Pieroga w Zarzyniu

„Ferie na Start :)” w Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie

Utworzono dnia 09.02.2017

   Tegoroczne zimowe ferie dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie rozpoczęły integracyjnym spotkaniem przy ognisku. W trakcie jego trwania uczestnicy brali udział w grze terenowej, grali w piłkę koszykową, nożną na śniegu i lodzie. Dużo radości i śmiechu było w czasie gry w kometkę. Dobór gier i zabaw był nieprzypadkowy, ponieważ większość z nas czeka już na lato. Stąd pomysł, aby w środku zimy – poprzez takie gry i zabawy pobyć trochę z letnią przygodą na śniegu i lodzie. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie dziękuje wychowawcy za zaangażowanie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie słodkich nagród dla biorących udział w konkursach i zabawach. Słodkości te w dużym stopniu wzbogacają ofertę programową tegorocznych ferii zimowych.

Bal karnawałowy w Grochowie

Utworzono dnia 08.02.2017

 

   Dnia 4 lutego 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się BAL KARNAWAŁOWY, na którym bawili się uczestnicy Świetlicy Środowiskowej z Grochowa i Trzemeszna Lub. z całymi rodzinami oraz wszyscy chętni zaproszeni z obu miejscowości przez Radę Sołecką w Grochowie i Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Grom, zabawom i konkursom nie było końca, w tym na najładniejszy strój karnawałowy oraz wybór Królowej i Króla Balu. Jury w osobach: Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski, Sołtys wsi Grochowo Tomasz Terech oraz wychowawczyni świetlic Jolanta Tymczyn wręczali uczestnikom konkursów zasłużone nagrody. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania rodzicom za pyszne ciasta i słodkości oraz wszystkim, którzy bezinteresownie przyczynili się do przygotowania balu.

czytaj dalej na temat: Bal karnawałowy w Grochowie

Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu na lodowisku

Utworzono dnia 08.02.2017

 

   Dnia 31 stycznia uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie wybrali się na lodowisko do Międzyrzecza. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego, aktywnego stylu życia oraz nauka i doskonalenie techniki jazdy na łyżwach. Wychowankowie niepewnie stawiali pierwsze kroki na lodzie, ale już po chwili nauki nabrali odwagi i pewnie jeździli po tafli lodowiska. Nie brakowało licznych upadków, ale nikt się nie poddawał i wszyscy aktywnie brali udział w zabawie. W drodze powrotnej odwiedzili pizzerię, aby uzupełnić spalone kalorie. Wszyscy byli zachwyceni wyjazdem i mimo zmęczenia oraz obolałych mięśni podkreślali, że dobrej zabawy i śmiechu nie było końca. Wyjazd na lodowisko był możliwy dzięki dużej inwencji i zaangażowaniu wychowawcy świetlicy Pani Sary Hołownia. Za inicjatywę serdecznie dziękujemy:)

czytaj dalej na temat: Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu na lodowisku

Porady psychologiczne i prawne

Utworzono dnia 07.02.2017

Razem bezpieczniej

Utworzono dnia 06.02.2017

 

   Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem bezpieczniej”,OPS opracował wniosek o dofinansowanie projektu w wysokości 98 200 zł pt. „Działania w partnerstwie – równa się bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Gminie Sulęcin”. Wniosek został złożony do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Adresatami projektu będą uczestnicy 8 świetlic środowiskowych Gminy Sulęcin oraz 15 rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny.

czytaj dalej na temat: Razem bezpieczniej

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie gościnnie w Domu Pomocy Społecznej w Tursku

Utworzono dnia 02.02.2017

    W dniu 31 stycznia 2017 r. w Domu Pomocy Społecznej w Tursku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mieszkańcom czas umilił gościnny występ dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Trzebowa działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Dzieci pięknie i z wielkim przejęciem zaprezentowały program artystyczny, włączając w zabawę mieszkańców DPS. Nagrodą dla małych artystów były serdeczne uśmiechy i płynące łzy szczęścia dziadków.

czytaj dalej na temat: Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie gościnnie w Domu Pomocy Społecznej w Tursku

Za życiem

Utworzono dnia 31.01.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że: od 1 stycznia 2017r. , z tytułu urodzenia żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, przysługuje prawo do jednorazowego świadczenia w wysokości 4 000,00 zł, przyznane na podstawie ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" (Dz. U. z 2016r. poz. 1860). Jednorazowe świadczenie przysługuje bez względu na osiągane dochody matce, ojcu a także opiekunowi prawnemu, opiekunowi faktycznemu dziecka.

czytaj dalej na temat: Za życiem

Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Utworzono dnia 31.01.2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Dział Świadczeń Rodzinnych

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych oraz świadczenia przedemerytalnego dla osób, które pobierały świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy lub zasiłek dla opiekuna. Od 1 stycznia 2017 r. po śmierci osoby niepełnosprawnej/zależnej jej opiekun, który utraci prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna, będzie mógł ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych oraz świadczenie przedemerytalne.

czytaj dalej na temat: Zmiany dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 200

W poprzednim miesiącu: 330

Wszystkich: 3687