Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Podsumowanie obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora w świetlicach środowiskowych OPS

Utworzono dnia 31.10.2017

   Obchody Dnia Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie, które odbyły się w niedzielę 29 października 2017 r. zakończyły cykl uroczystości obchodzonych w świetlicach środowiskowych Gminy Sulęcin z okazji świętowania XIX Lubuskiego Tygodnia Seniora. W Brzeźnie, Długoszynie, Grochowie, Trzebowie, Trzemesznie Lub., Zarzyniu i Żubrowie, odbywały się uroczystości pod hasłem: „Od Juniora dla Seniora”. Uczestnicy świetlic świętowali ze swoimi babciami i dziadkami, a także seniorami ze swojego otoczenia, prezentując różnorodne programy artystyczne, występy dzieci, konkursy międzypokoleniowe, wspólne śpiewy, poczęstunki. Seniorzy otrzymywali symboliczne prezenty wykonane własnoręcznie przez wychowanków podczas zajęć świetlicowych. Niezwykłymi atrakcjami dla Seniorów były występy zaproszonych artystów.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora w świetlicach środowiskowych OPS

Wizyta seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Tursku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Utworzono dnia 26.10.2017

W ramach obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora 20 października  w Środowiskowym Domu Samopomocy funkcjonującym w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie  odbyło się spotkanie z  emerytowanymi nauczycielkami Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w...

czytaj dalej na temat: Wizyta seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Tursku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Inauguracja Lubuskiego Tygodnia Seniora w Zielonej Górze

Utworzono dnia 20.10.2017

   16 października br. o godz. 1100 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się uroczysta inauguracja XIX Lubuskiego Tygodnia Seniora pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Elżbiety Polak. Podczas inauguracji tegorocznego Lubuskiego Tygodnia Seniora obradował I Lubuski Sejmik Seniorów pod hasłem „Lubuskie – region spełniający oczekiwania Seniorów”, podczas którego przyjęto projekt Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych. W dalszej części uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego pod hasłem „Odkrywamy lubuską krainę z babcią, dziadkiem”, ogłoszonego przez Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Jakuba Piosika, skierowanego do dzieci z placówek wsparcia dziennego. Komisja zakwalifikowała 54 prace, z czego 4 zostały nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych, w tym 3 z Gminy Sulęcin. Komisja stwierdziła, że wyróżnionymi w kategorii prac dzieci i młodzieży: I. w przedziale wiekowym 6-11 lat zostały: 1) Hania Janicka, 10 lat zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Świetlica Środowiskowa w Trzemesznie Lubuskim, pierwsze wyróżnienie, 2) Arkadiusz Czajor, 10 lat zgłoszony przez Świetlicę Środowiskową „Piątka” w Żarach – drugie wyróżnienie, II. w przedziale wiekowym 12-16 lat zostali: 1) Maja Dziadas, 12 lat zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Świetlica Środowiskowa w Trzemesznie Lubuskim – pierwsze wyróżnienie, 2) Amelia Bogdanowska, 14 lat zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Świetlica Środowiskowa w Trzebowie – drugie wyróżnienie.

czytaj dalej na temat: Inauguracja Lubuskiego Tygodnia Seniora w Zielonej Górze

Grzybobranie 2017 "Skuteczni w Partnerstwie Regionu"

Utworzono dnia 20.10.2017

15 października 2017 r. na terenie Uroczyska Lubniewsko k/Żubrowa odbył się festyn integracyjny „Grzybobranie 2017”. Organizatorami były instytucje samorządowe oraz organizacje pozarządowe wchodzące w skład Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Ekonomii Społecznej „Skuteczni w partnerstwie regionu”. W Grzybobraniu udział wzięli uczestnicy świetlic środowiskowych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie z rodzinami, dzieci z Domu Dziecka w Sulęcinie, rodziny zastępcze będące pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, rodziny objęte asystenturą OPS z Krzeszyc, Lubniewic i Sulęcina oraz uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Sulęcina i Lubniewic. Głównym celem spotkania była aktywizacja i integracja środowisk objętych działaniem Partnerstwa Lokalnego oraz wspieranie procesu reintegracji tych rodzin.

czytaj dalej na temat: Grzybobranie 2017 "Skuteczni w Partnerstwie Regionu"

Grzybobranie 2017

Utworzono dnia 09.10.2017

Informacja o terminie składania wniosków na okres 2017/2018 – świadczenie wychowawcze 500+, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Utworzono dnia 19.09.2017

Dział Świadczeń Rodzinnych Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia wychowawczego 500+ na kolejny okres zasiłkowy przyjmowane są od dnia 1 sierpnia 2017 r. Więcej informacji o terminach składania...

czytaj dalej na temat: Informacja o terminie składania wniosków na okres 2017/2018 – świadczenie wychowawcze 500+, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna

Utworzono dnia 01.09.2017

Dzieci z Zarzynia na filmie „Mała Wielka Stopa”

Utworzono dnia 24.08.2017

Dnia 23 sierpnia 2017 r. Świetlica Środowiskowa w Zarzyniu działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie zorganizowała uczestnikom świetlicy wyjazd do kina MOK w Międzyrzeczu na film "Mała Wielka Stopa". Wyjazd zorganizowano z funduszy, które zebrano podczas Pikniku Rodzinnego 15 lipca 2017 r. w Zarzyniu. Transport zapewnili rodzice Pani Anna Bilon i Pani Paulina Ambrosewicz. W kinie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci popcornu i coca coli, co sprawiło ogrom radości. Czas w kinie sprawił, że na twarzach wychowanków pojawiało się mnóstwo uśmiechów. Dzieci były bardzo szczęśliwe i dziękowały za zorganizowanie wycieczki, tym bardziej, że małymi krokami

czytaj dalej na temat: Dzieci z Zarzynia na filmie „Mała Wielka Stopa”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 94

W tym miesiącu: 255

W poprzednim miesiącu: 406

Wszystkich: 7249