Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RPO Lubuskie 2020 Aktywna integracja szansą na samodzielność

AKTUALNOŚCI:

Ogłoszenie

Utworzono dnia 29.01.2018

    

 

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że trwa rekrutacja uczestników do projektu: „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7, Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Uczestnikami projektu mogą być osoby z terenu Gminy Sulęcin, korzystające ze świadczeń OPS w wieku aktywności zawodowej, bezrobotne bądź bierne zawodowo, w tym z niepełnosprawnościami. Osoby chętne do udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się do pracownika socjalnego OPS.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie

Andrzej Stefan Żelechowski

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie

Spotkanie integracyjne z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Utworzono dnia 07.02.2018

   17 grudnia 2017 roku w centrum Sulęcina odbyła się Wigilia Miejska z udziałem uczestników projektu, ich rodzin, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie, mieszkańców Gminy Sulęcin oraz władz miejskich i Proboszcza Parafii Sulęcin. Obecni na spotkaniu harcerze Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Sulęcinie przekazali zebranym światełka bożonarodzeniowe wraz z przesłaniem. Uczestnicy projektu oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie częstowali mieszkańców przygotowanymi przez siebie w ramach zajęć, tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, m.in. czerwony barszcz, bigos, śledzie, łazanki z kapustą, kluski z makiem. Spotkanie integracyjne było jednocześnie okazją do promocji projektu w środowisku lokalnym.

czytaj dalej na temat: Spotkanie integracyjne z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Mikołaj w Grochowie

Utworzono dnia 16.01.2018

 

2 grudnia 2017 r. w Grochowie odbył się festyn integracyjny „Mikołajki” w ramach projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Dzięki projektowi realizowane są zadania Programu Aktywności Lokalnej na terenie miejscowości Grochowo, którego głównym celem jest aktywizacja i integracja środowiska lokalnego. Partnerami przy realizacji projektu są: Sołtys i Rada Sołecka, Świetlica Środowiskowa, społeczność lokalna i organizacje pozarządowe. Świetlica Środowiskowa z trudem pomieściła blisko 70 dzieci, ich rodzeństwo, rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości. Obecny na festynie Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart wraz z małżonką przywitał uczestników „Mikołajek”, poinformował o realizacji projektu, życząc dobrej zabawy. W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja wystąpił iluzjonista z Sulęcina Robert Szablewski, zadziwiając wszystkich magią. Po tym niezwykłym występie wszyscy z owacjami przywitali gościa z Laponii, który w asyście swoich pomocników wręczał dzieciom mikołajowe paczki. W trakcie uroczystości Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz Aldona Żuk – Kierownik Projektu udzielali informacji na temat pozytywnych skutków realizacji projektu. 

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Grochowie

O projekcie

Utworzono dnia 09.11.2017

     

  26 października 2017 r. w sali OPS przy ul. Emilii Plater 14 odbyło się spotkanie organizacyjne z uczestnikami projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7 Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Sulęcin. W pierwszym etapie projektu, który będzie trwał do końca 2017 roku udział weźmie 20 uczestników, którzy zostaną objęci wsparciem z zakresu aktywizacji społecznej

czytaj dalej na temat: O projekcie

Spotkanie organizacyjne

Utworzono dnia 25.10.2017


Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że dnia 26 października 2017 r. o godz. 1200 w sali nr 3 OPS przy ul. Emilii Plater 14 odbędzie się spotkanie organizacyjne z uczestnikami projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7 Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Zapraszamy serdecznie osoby chętne do udziału w projekcie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie organizacyjne

Podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu

Wigilia Miejska 2017

Wigilia Miejska 2017

Mikołaj w Grochowie

Mikołaj w Grochowie

Pracownik budowlany z elementami stolarki

Pracownik budowlany z elementami stolarki

Kasjer sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Kasjer sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Aktywność - drogą do sukcesu!

Aktywność - drogą do sukcesu!

Zagadnienia prawne-porady i konsultacje

Zagadnienia prawne-porady i konsultacje

Warsztaty doradztwa zawodowego

Warsztaty doradztwa zawodowego

Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny