Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RPO Lubuskie 2020 Aktywna integracja szansą na samodzielność

AKTUALNOŚCI:

Mikołaj w Grochowie

Utworzono dnia 16.01.2018

2 grudnia 2017 r. w Grochowie odbył się festyn integracyjny „Mikołajki” w ramach projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Dzięki projektowi realizowane są zadania Programu Aktywności Lokalnej na terenie miejscowości Grochowo, którego głównym celem jest aktywizacja i integracja środowiska lokalnego. Partnerami przy realizacji projektu są: Sołtys i Rada Sołecka, Świetlica Środowiskowa, społeczność lokalna i organizacje pozarządowe. Świetlica Środowiskowa z trudem pomieściła blisko 70 dzieci, ich rodzeństwo, rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości. Obecny na festynie Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart wraz z małżonką przywitał uczestników „Mikołajek”, poinformował o realizacji projektu, życząc dobrej zabawy. W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja wystąpił iluzjonista z Sulęcina Robert Szablewski, zadziwiając wszystkich magią. Po tym niezwykłym występie wszyscy z owacjami przywitali gościa z Laponii, który w asyście swoich pomocników wręczał dzieciom mikołajowe paczki. W trakcie uroczystości Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz Aldona Żuk – Kierownik Projektu udzielali informacji na temat pozytywnych skutków realizacji projektu. 

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Grochowie

O projekcie

Utworzono dnia 09.11.2017

     

  26 października 2017 r. w sali OPS przy ul. Emilii Plater 14 odbyło się spotkanie organizacyjne z uczestnikami projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7 Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Sulęcin. W pierwszym etapie projektu, który będzie trwał do końca 2017 roku udział weźmie 20 uczestników, którzy zostaną objęci wsparciem z zakresu aktywizacji społecznej

czytaj dalej na temat: O projekcie

Spotkanie organizacyjne

Utworzono dnia 25.10.2017

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że dnia 26 października 2017 r. o godz. 1200 w sali nr 3 OPS przy ul. Emilii Plater 14 odbędzie się spotkanie organizacyjne z uczestnikami projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7 Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Zapraszamy serdecznie osoby chętne do udziału w projekcie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie organizacyjne

Podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu

Pracownik budowlany z elementami stolarki

Pracownik budowlany z elementami stolarki

Kasjer sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Kasjer sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Aktywność - drogą do sukcesu!

Aktywność - drogą do sukcesu!

Zagadnienia prawne-porady i konsultacje

Zagadnienia prawne-porady i konsultacje

Warsztaty doradztwa zawodowego

Warsztaty doradztwa zawodowego

Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny