Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Wiosenne wieści ze Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 28.04.2017

   W Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu kwiecień wypełniony był różnorodnymi zajęciami o tematyce wiosennej. Był „Tydzień Wiosny i Wielkanocy”, Tydzień Ziemi” oraz Tydzień Nasze Zdrowie”. Przygotowania do Świąt Wielkanocnych trwały dwa tygodnie. Był to czas sprzątania, gotowania, dekorowania, ale i wyciszenia. By przybliżyć uczestnikom świetlicy tradycje związane z okresem świątecznym, zajęcia odbywały się w nastroju zbliżającej się Niedzieli Palmowej. Uczestnicy z wychowawczynią wykonywali palmy wielkanocne oraz okolicznościowe kartki, które następnie przekazali swoim najbliższym. Nie mogło również obyć się bez dekoracji wianków i stroików. Poza zajęciami związanymi z tradycjami Świąt Wielkanocnych, znalazł się też czas na przygotowanie super pysznych deserów. W ostatnim tygodniu przygotowań największą frajdę dzieciom sprawiło pieczenie babeczek wielkanocnych oraz malowanie i ozdabianie pisanek. Farbki do malowania pisanek wykorzystane zostały do zafarbowania ryżu, niewątpliwie przydatnego na inne zajęcia. 22 kwietnia na całym świecie świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu uczestnicy zastanawiali się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu ptaki śpiewają.

czytaj dalej na temat: Wiosenne wieści ze Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Zaproszenie po odbiór jabłek

Utworzono dnia 27.04.2017

Dnia 28 kwietnia 2017 roku w godz. 700 - 1500 zapraszamy rodziny objęte wsparciem asystenta rodziny do Ośrodka Pomocy Społecznej po odbiór jabłek:)

czytaj dalej na temat: Zaproszenie po odbiór jabłek

Dyżur specjalistów w OPS

Utworzono dnia 25.04.2017

Wizyta gości ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulęcinie

Utworzono dnia 12.04.2017

   Dnia 10 kwietnia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie gościł grupę uczniów z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulęcinie. Dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski oraz pracownik socjalny Maria Dul przedstawili młodzieży cele i zadania, strukturę organizacyjną OPS oraz formy udzielanej pomocy. Dyrektor opowiedział o działalności poszczególnych działów, w tym Środowiskowego Domu Samopomocy i świetlic środowiskowych. Młodzież wykazała duże zainteresowanie, zadając wiele pytań. Goście zostali poczęstowani herbatką i ciastem przygotowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy.

czytaj dalej na temat: Wizyta gości ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulęcinie

Udział Ośrodka pomocy Społecznej w Sulęcinie w Jarmarku Kogucim

Utworzono dnia 12.04.2017

   Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie był jednym z współorganizatorów Jarmarku Koguciego, który odbył się w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017 r. na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie. Pracownicy zapraszali mieszkańców na degustację tradycyjnych potraw Wielkanocnych. Na stoisku znajdowała się również ekspozycja prac i stroików wykonanych przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Świetlic Środowiskowych. Dyrekcja, pracownicy socjalni, asystenci rodziny, a także pracownicy administracyjni OPS składali mieszkańcom „Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja”, wręczając jednocześnie symboliczną babeczkę Wielkanocną.

czytaj dalej na temat: Udział Ośrodka pomocy Społecznej w Sulęcinie w Jarmarku Kogucim

Kulinarne zajęcia edukacyjne z asystentem rodziny

Utworzono dnia 12.04.2017

   W ramach projektu socjalnego w dniach od 4 do 6 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbywały kulinarne warsztaty edukacyjne, w których uczestniczyły mamy i dzieci z rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny oraz uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Sulęcinie. W ramach warsztatów przygotowywano wiosenną sałatkę owocową oraz upieczono babeczki wielkanocne, które były wręczane mieszkańcom Sulęcina podczas Jarmarku Koguciego w Niedzielę Palmową.

czytaj dalej na temat: Kulinarne zajęcia edukacyjne z asystentem rodziny

Warsztaty Wielkanocne w Trzebowie

Utworzono dnia 12.04.2017

    2 kwietnia 2017 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyły się przedświąteczne warsztaty Wielkanocne, które przeprowadziła Pani Elżbieta Dominiczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie n/Odrą. W warsztatach uczestniczyły mieszkanki sołectwa, które poznały technikę przyozdabiania dekoracyjnych pisanek wielkanocnych - decoupage. Do ich przygotowania posłużyły styropianowe jaja różnej wielkości, pędzle, klej, farby, lakier i kilka rodzajów papierowych serwetek. Prowadząca zajęcia omówiła szczegółowo sposób ich wykonania. Podobną techniką można wykonać pisanki z drewna, szkła lub z wydmuszek. Warsztaty Wielkanocne były kolejnymi z udziałem prowadzącej zajęcia Pani Elżbiety, a ponieważ cieszą się one dużym zainteresowaniem, zaplanowano już kolejne spotkanie przy okazji Dnia Matki. W warsztatach uczestniczyła koordynator świetlic środowiskowych OPS Aldona Żuk oraz Sołtys Trzebowa Stanisław Chabza.

czytaj dalej na temat: Warsztaty Wielkanocne w Trzebowie

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   W Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyło się spotkanie mieszkanek sołectwa z okazji Dnia Kobiet, zorganizowane przez Sołtysa Adama Florka, Radę Sołecką oraz wychowawcę świetlicy Teresę Oleszko. W części artystycznej swój program zaprezentowali uczestnicy świetlicy. Wszystkie Panie otrzymały z rąk Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta oraz Sołtysa kwiaty, laurki oraz słodkości. Podczas spotkania organizatorzy przeprowadzili kilka konkurencji i konkursów z udziałem Pań; zadbali również o poczęstunek i muzykę. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku Alina Konopko-Żelechowska oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski. Burmistrz Sulęcina złożył również serdeczne życzenia Adamowi Florkowi z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na dzień 11 marca.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

„Nudno byłoby bez Kobiet, więc WIWAT KOBIETY!” czyli Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Utworzono dnia 13.03.2017

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu wraz z wychowawcą Sarą Hołownia przy wsparciu Sołtysa i Rady Sołeckiej przygotowali program okolicznościowy, aby uczcić z przedstawicielkami płci pięknej Ich święto. Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap, czyli „Coś dla ducha” poświęcony był występom artystycznym wychowanków, przepięknym życzeniom oraz podarowaniu przez chłopców przybyłym Paniom różyczek, które zostały wykonane w ramach zajęć prowadzonych w świetlicy. Panowie nie zapomnieli o świetlicowych koleżankach i również im wręczyli piękne tulipany. Serdeczne życzenia w imieniu Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie złożyła Paniom inspektor ds. profilaktyki społecznej i koordynator świetlic środowiskowych Aldona Żuk. Do życzeń dołączyła się Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lub. Teresa Mazur. Część druga pod hasłem „Coś dla ciała” wypełniona była aktywnością związaną ze zdrowym odżywianiem. Zaproszeni goście mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę tematyczną, a podopieczni świetlicy puzzle, z których należało ułożyć piramidę żywienia.

czytaj dalej na temat: „Nudno byłoby bez Kobiet, więc WIWAT KOBIETY!” czyli Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu

Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Utworzono dnia 13.03.2017

 

   Święto z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2017 r. obchodziły uroczyście również mieszkanki Żubrowa i okolic. Sołtys Krystian Bielecki, wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik oraz Danuta Hasiuk z miejscowej biblioteki zadbali, by wszystkie mieszkanki lokalnej społeczności czuły się docenione i wyróżnione. W Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Dyrektor OPS Andrzej Stefan Żelechowski oraz Sołtys wręczyli przybyłym Paniom symboliczne różyczki wraz z życzeniami z okazji Ich Święta. Dziękujemy organizatorom, za życzenia i umożliwienie wspólnego świętowania.

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Listopad 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 54

W tym miesiącu: 200

W poprzednim miesiącu: 330

Wszystkich: 3687