Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Podsumowanie kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Utworzono dnia 01.03.2018

27 lutego 2018 roku Zastępca Burmistrza Iwona Walczak wspólnie z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzejem Żelechowskim oraz Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zbigniewem Daukszą uroczyście podsumowali realizowaną przez Gminę Sulęcin w 2017 roku ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uroczystość odbyła się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. 17 edycja kampanii organizowana była przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundację „Trzeźwy Umysł” z Poznania.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie kampanii profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Ferie zimowe w Świetlicach Środowiskowych

Utworzono dnia 01.03.2018

   Tegoroczne ferie zimowe w świetlicach środowiskowych na terenie gminy Sulęcin były przepełnione licznymi atrakcjami. Uczestnicy świetlic brali udział w wielu rodzajach zajęć. Były zajęcia artystyczno – techniczne, np. prace plastyczne w Trzemesznie Lub. i Grochowie pt. „Krajobraz zimowy”, plakat z okazji „Walentynek” i „Wyklejany bałwan”. W Grochowie odbyła się projekcja baśni „Kraina lodu”. W Trzemesznie Lub. Świetlica Środowiskowa wspólnie z Biblioteką Szkolno Publiczną zorganizowali zajęcia w terenie – wycieczki do lasu z dokarmianiem ptaków oraz zabawę terenową „Podchody”. Organizowano szereg konkursów sprawnościowych, gier i zabaw ruchowych.

czytaj dalej na temat: Ferie zimowe w Świetlicach Środowiskowych

Dyżur specjalistów

Utworzono dnia 01.03.2018

   W ramach tegorocznych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, 23 lutego2018 roku w godzinach od 1000 do 1400 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie dyżur pełnili specjaliści: przedstawiciele sądu, policji, PCPR oraz OPS, od których osoby pokrzywdzone uzyskiwały pomoc. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” to kolejna edycja przedsięwzięcia koordynowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest onaz ustanowieniem 22 lutego jako Dnia Ofiar Przestępstw.

czytaj dalej na temat: Dyżur specjalistów

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Utworzono dnia 14.02.2018

   Dnia 23 lutego 2018 roku w godz. od 1000 do 1400w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, pokój nr 3 osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w ramach ogólnopolskich obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Dyżur będą pełnić specjaliści:

czytaj dalej na temat: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

Utworzono dnia 14.02.2018

„Bądźmy ostrożni, bądźmy bezpieczni" - pokaz ratownictwa medycznego w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie.

Dnia 12.02.2018 r. na zaproszenie wychowawcy placówki Agnieszki Polechajło w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy w Sulęcinie, odbyło się spotkanie ze strażakami - ratownikiem medycznym ogn. Danielem Naranowiczem oraz str. Marcinem Goworkiem z Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Zajęcia dotyczyły zasad bezpieczeństwa podczas okresu zimowego. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112. Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie ferii, czego nie powinno się robić przy zamarzniętych rzekach, jeziorach, gdzie bezpiecznie jeździć na sankach. Kilkoro z dzieci zostało poproszonych o udział w pokazie bardzo realistycznie wyglądających poparzeń, ran, złamań, wbitego w rękę ciała obcego.

czytaj dalej na temat: Pokaz udzielania pierwszej pomocy

Karnawał w Trzebowie

Utworzono dnia 14.02.2018

   W niedzielę 11 lutego 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Na balu pojawiły się księżniczki, motylki, anioły, indianki, strażacy oraz wiele postaci ze znanych filmów i bajek. Podczas spotkania rozegrano wiele konkursów i zabaw, w których udział wzięli również rodzice uczestników świetlicy i rodzeństwo. Konkurs na królową i króla balu rozegrano w plebiscycie głosowania. Królową Balu 2018 została Dominika Grygorcewicz przebrana za Indiankę, a Królem Balu 2018 Piotr Banasiak, który przyjął postać strażaka. Koronacji i wręczenia dyplomów dokonała Zastępca Burmistrza Sulęcina Pani Iwona Walczak.

czytaj dalej na temat: Karnawał w Trzebowie

Karnawał w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Utworzono dnia 05.02.2018

   3.02.2018 r. w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Grochowa, Trzemeszna Lub. i okolic. Bal zorganizowany był przez wychowawcę świetlicy Jolantę Tymczyn oraz sołtysa Grochowa Tomasza Terecha. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym liczne konkursy, za które uczestnicy otrzymywali nagrody. Były „tańce połamańce”, „gorące krzesła”, „mapa skarbów”, „rysowanie bałwana”, „zbieranie balonów”, konkurs na maskę karnawałową oraz na Króla i Królową Balu. Królową została Kamila Tyliszczak, a królem Tobiasz Szumlewicz. Bal uatrakcyjniła muzyka i występ solistki Laury Iwaniak. Uczestnicy poczęstowani zostali słodyczami i napojami. Zwycięzcom konkursów nagrody wręczali zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Pani Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski i koordynator świetlic środowiskowych OPS Aldona Żuk. W trakcie zabawy świetlicę odwiedził również dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie st. sierż. Mateusz Olejnik

czytaj dalej na temat: Karnawał w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Święto Babci i Dziadka w Żubrowie

Utworzono dnia 26.01.2018

W czwartek 25 stycznia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski złożyli gorące życzenia babciom i dziadkom z okazji Ich Święta. Następnie z życzeniami wystąpiły dzieci i młodzież ze świetlicy prezentując wiersze i piosenki pełne ciepłych słów. Każdy z zaproszonych gości otrzymał prezent wykonany w świetlicy podczas zajęć plastycznych. Organizatorzy: Sołtys Żubrowa Krystian Bielecki, wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik oraz Kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Żubrowie Danuta Hasiuk, w ramach niespodzianki przygotowali filmik z udziałem uczestników świetlicy, wypowiadających się na temat swoich babć i dziadków, a następnie prezentację multimedialną podsumowującą działania świetlicy oraz wspólne przedsięwzięcia z sołectwem, Stowarzyszeniem „Razem Żubrów” oraz społecznością lokalną w 2017 roku.

czytaj dalej na temat: Święto Babci i Dziadka w Żubrowie

Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 24.01.2018

   21 stycznia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci i młodzież ze świetlicy pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Polechajło wystąpili z niezwykle bogatym programem artystycznym. Mali artyści w trakcie występów wręczali licznie przybyłym babciom i dziadkom upominki w postaci samodzielnie przygotowanych laurek i babeczek. Było również wiele prezentów w postaci wierszy i piosenek dedykowanych swoim babciom i dziadkom.Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz gospodarz sołectwa Sołtys Trzebowa Stanisław Chabza.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Warsztaty edukacyjne w Bibliotece Miejskiej

Utworzono dnia 24.01.2018

W czwartek 18.01.2018 r. we współpracy Asystentów Rodziny Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie z Biblioteką Publiczną w Sulęcinie odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne dla dzieci. Były to jednak inne zajęcia niż do tej pory, ponieważ głównym zadaniem uczestników było rozwiązanie ukrytych zagadek w bibliotece w tym odnalezienie klucza do wyjścia. Na początku wszyscy zostali zapoznani z zasadami zabawy między innymi poznali sposoby rozwiązywania zagadek, nauczyli się otwierać zaszyfrowane kłódki. Aby odnaleźć klucz, dzieci musiały zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi wcześniej przez nas szyframi i zagadkami - logicznymi, na spostrzegawczość, kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu. Z każdym nowo odnalezionym elementem dzieci były co raz bliżej wyjścia.

czytaj dalej na temat: Warsztaty edukacyjne w Bibliotece Miejskiej

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 89

W tym miesiącu: 234

W poprzednim miesiącu: 344

Wszystkich: 6822