Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna

Utworzono dnia 23.11.2017

Warsztaty czytelniczo-edukacyjne

Utworzono dnia 09.11.2017

   W dniu 7.11.2017 r. W Bibliotece Publicznej w Sulęcinie odbyły się pierwsze zajęcia czytelniczo-edukacyjne zorganizowane przez asystentów rodziny z Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Na początku asystenci rodzin wraz z podopiecznymi zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z jej księgozbiorem oraz sposobem pracy bibliotekarza. Następnie dzieci podzielone na grupy udały się na przygotowane zajęcia czytelnicze. Na młodszej grupie duże wrażenie wywarł nasz Kącik Malucha – specjalnie przygotowany do tego typu zajęć. Maluchy razem z bibliotekarkami dyskutowały na temat obecnej pory roku.

czytaj dalej na temat: Warsztaty czytelniczo-edukacyjne

O projekcie "Aktywna integracja szansą na samodzielność"

Utworzono dnia 09.11.2017

26 października 2017 r. w sali OPS przy ul. Emilii Plater 14 odbyło się spotkanie organizacyjne z uczestnikami projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Oś priorytetowa 7 Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Sulęcin. W pierwszym etapie projektu, który będzie trwał do końca 2017 roku udział weźmie 20 uczestników, którzy zostaną objęci wsparciem z zakresu aktywizacji społecznej

czytaj dalej na temat: O projekcie "Aktywna integracja szansą na samodzielność"

Zmiana czasu pracy w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień

Utworzono dnia 03.11.2017

Informujemy, że od dnia 6 listopada 2017 r. Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień przy ul. Kilińskiego 9a w Sulęcinie czynny jest:

- we wtorki w godz. 1500 - 1800

- w czwartki w godz. 1600 - 1800

Ponadto w środy w godz. 1500 - 1800 Punkt jest otwarty dla uczestników Projektu "Aktywna integracja szansą na samodzielność"

współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020,

Oś priorytetowa 7 Równowaga społeczna Działania 7.1. Programy aktywnej integracji realizowane przez ośrodki pomocy społecznej.

Osoby posiadające problem z uzależnieniem oraz członków ich rodzin szukających pomocy i wsparcia

ZAPRASZAMY!!!

tel. 502 765 332

czytaj dalej na temat: Zmiana czasu pracy w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień

Podsumowanie obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora w świetlicach środowiskowych OPS

Utworzono dnia 31.10.2017

   Obchody Dnia Seniora w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie, które odbyły się w niedzielę 29 października 2017 r. zakończyły cykl uroczystości obchodzonych w świetlicach środowiskowych Gminy Sulęcin z okazji świętowania XIX Lubuskiego Tygodnia Seniora. W Brzeźnie, Długoszynie, Grochowie, Trzebowie, Trzemesznie Lub., Zarzyniu i Żubrowie, odbywały się uroczystości pod hasłem: „Od Juniora dla Seniora”. Uczestnicy świetlic świętowali ze swoimi babciami i dziadkami, a także seniorami ze swojego otoczenia, prezentując różnorodne programy artystyczne, występy dzieci, konkursy międzypokoleniowe, wspólne śpiewy, poczęstunki. Seniorzy otrzymywali symboliczne prezenty wykonane własnoręcznie przez wychowanków podczas zajęć świetlicowych. Niezwykłymi atrakcjami dla Seniorów były występy zaproszonych artystów.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora w świetlicach środowiskowych OPS

Wizyta seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Tursku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Utworzono dnia 26.10.2017

W ramach obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora 20 października  w Środowiskowym Domu Samopomocy funkcjonującym w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie  odbyło się spotkanie z  emerytowanymi nauczycielkami Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w...

czytaj dalej na temat: Wizyta seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Tursku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Inauguracja Lubuskiego Tygodnia Seniora w Zielonej Górze

Utworzono dnia 20.10.2017

   16 października br. o godz. 1100 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się uroczysta inauguracja XIX Lubuskiego Tygodnia Seniora pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Elżbiety Polak. Podczas inauguracji tegorocznego Lubuskiego Tygodnia Seniora obradował I Lubuski Sejmik Seniorów pod hasłem „Lubuskie – region spełniający oczekiwania Seniorów”, podczas którego przyjęto projekt Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych. W dalszej części uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego pod hasłem „Odkrywamy lubuską krainę z babcią, dziadkiem”, ogłoszonego przez Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Jakuba Piosika, skierowanego do dzieci z placówek wsparcia dziennego. Komisja zakwalifikowała 54 prace, z czego 4 zostały nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych, w tym 3 z Gminy Sulęcin. Komisja stwierdziła, że wyróżnionymi w kategorii prac dzieci i młodzieży: I. w przedziale wiekowym 6-11 lat zostały: 1) Hania Janicka, 10 lat zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Świetlica Środowiskowa w Trzemesznie Lubuskim, pierwsze wyróżnienie, 2) Arkadiusz Czajor, 10 lat zgłoszony przez Świetlicę Środowiskową „Piątka” w Żarach – drugie wyróżnienie, II. w przedziale wiekowym 12-16 lat zostali: 1) Maja Dziadas, 12 lat zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Świetlica Środowiskowa w Trzemesznie Lubuskim – pierwsze wyróżnienie, 2) Amelia Bogdanowska, 14 lat zgłoszona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie - Świetlica Środowiskowa w Trzebowie – drugie wyróżnienie.

czytaj dalej na temat: Inauguracja Lubuskiego Tygodnia Seniora w Zielonej Górze

Grzybobranie 2017 "Skuteczni w Partnerstwie Regionu"

Utworzono dnia 20.10.2017

15 października 2017 r. na terenie Uroczyska Lubniewsko k/Żubrowa odbył się festyn integracyjny „Grzybobranie 2017”. Organizatorami były instytucje samorządowe oraz organizacje pozarządowe wchodzące w skład Partnerstwa Lokalnego na Rzecz Ekonomii Społecznej „Skuteczni w partnerstwie regionu”. W Grzybobraniu udział wzięli uczestnicy świetlic środowiskowych Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie z rodzinami, dzieci z Domu Dziecka w Sulęcinie, rodziny zastępcze będące pod opieką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, rodziny objęte asystenturą OPS z Krzeszyc, Lubniewic i Sulęcina oraz uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Sulęcina i Lubniewic. Głównym celem spotkania była aktywizacja i integracja środowisk objętych działaniem Partnerstwa Lokalnego oraz wspieranie procesu reintegracji tych rodzin.

czytaj dalej na temat: Grzybobranie 2017 "Skuteczni w Partnerstwie Regionu"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 128

W poprzednim miesiącu: 240

Wszystkich: 4363