Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Jasełka w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

Utworzono dnia 11.01.2018

Dnia 6 stycznia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie, dzieci pod kierunkiem wychowawcy Teresy Oleszko z okazji Święta Trzech Króli w barwnych strojach przedstawiły mieszkańcom miejscowości „Jasełka”. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jacykowski, ksiądz proboszcz Jan Podedworny, sołtys Długoszyna Adam Florek oraz liczni mieszkańcy Długoszyna.

czytaj dalej na temat: Jasełka w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

Mikołaj w Żubrowie z Kulczyk Foundation

Utworzono dnia 02.01.2018

   Dnia 21.12.2017 roku w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia. Wspólne z dziećmi przygotowane zostały postne potrawy. Na świątecznym stole królowały uszka z barszczem. Po wspólnej modlitwie oraz złożeniu sobie nawzajem życzeń i łamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do obficie przygotowanej wieczerzy. Po kolacji Świetlicę odwiedził niespodziewany gość. Oczywiście to był Święty Mikołaj. Uczestnicy świetlicy z nieukrywaną radością przywitali św. Mikołaja. Zadaniem wszystkich dzieci było zaprezentowanie się przed św. Mikołajem, czyli zaśpiewanie lub zadeklamowanie wierszyka. Dzięki Fundacji Dominiki Kulczyk dzieci zostały obdarowane świątecznymi paczkami. Kolędowanie przebiegało w radosnym nastroju, a czas minął w świątecznej atmosferze. Wszyscy spędzili razem niezapomniane chwile pełne ciepła, życzliwości i radości. Tym, którzy nie mogli przybyć na Wieczerzę,

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Żubrowie z Kulczyk Foundation

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy

Utworzono dnia 20.12.2017

 

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy

przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie

 

Pełna życzliwości atmosfera, smaczne potrawy, opłatek i życzenia to stałe elementy corocznych spotkań wigilijnych w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. W tym roku tego dobrego zwyczaju także nie zabrakło.

19 grudnia w Wigilii uczestniczyli Podopieczni ŚDS, ich rodziny, zaproszeni goście oraz pracownicy. Dyrektor Andrzej Stefan  Żelechowski powitał serdecznie wszystkich obecnych składając życzenia zdrowia, radości  oraz wszelkiej pomyślności.  Życzenia również złożyła Pani Iwona Walczak Zastępca Burmistrza Sulęcina. Obecni na wigilii byli  Danuta Szymańska i Teresa Szczepańska – wieloletni pedagodzy i przyjaciele, Krystian Bilecki – radny Rady Miejskiej w Sulęcinie. Nie zabrakło indywidualnych życzeń i tradycyjnego przełamywania się opłatkiem. Goście cieszyli się pełną życzliwości atmosferę a także talentami  artystycznymi i kulinarnymi, które ujawniły się podczas uroczystości. Tradycyjnie było także wspólne śpiewanie kolęd, wręczanie upominków i smakowanie potraw przygotowanych przez uczestników i terapeutów podczas zajęć kulinarnych.

 

Andrzej Stefan Żelechowski

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie

 

 

czytaj dalej na temat: Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy

Świąteczne prezenty

Utworzono dnia 20.12.2017

    W dniu 19-12-2017 r. pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie wspólnie z darczyńcami paczek świątecznych - pracownikami Urzędu Skarbowego w Sulęcinie obdarowali 5 rodzin z terenu Gminy Sulęcin. Spotkanie darczyńców w rodzinach sprawiło wiele...

czytaj dalej na temat: Świąteczne prezenty

Termin wypłaty świadczenia wychowawczego 500+ - grudzień 2017

Utworzono dnia 19.12.2017

Dyrekcja Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że wypłata świadczenia wychowawczego (rodzina 500+) w miesiącu grudniu 2017 r. z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nastąpi w terminie wcześniejszym tj. 21-12-2017 r.

czytaj dalej na temat: Termin wypłaty świadczenia wychowawczego 500+ - grudzień 2017

Podziękowanie

Utworzono dnia 13.12.2017

Mikołaj w Grochowie

Utworzono dnia 06.12.2017

   2 grudnia 2017 r. w Grochowie odbył się festyn integracyjny „Mikołajki” w ramach projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Dzięki projektowi realizowane są zadania Programu Aktywności Lokalnej na terenie miejscowości Grochowo, którego głównym celem jest aktywizacja i integracja środowiska lokalnego. Partnerami przy realizacji projektu są: Sołtys i Rada Sołecka, Świetlica Środowiskowa, społeczność lokalna i organizacje pozarządowe. Świetlica Środowiskowa z trudem pomieściła blisko 70 dzieci, ich rodzeństwo, rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości.

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Grochowie

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 128

W poprzednim miesiącu: 240

Wszystkich: 4363