Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZEJ W SULĘCINIE

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Klauzula informacyjna

Utworzono dnia 14.06.2018
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych Zgodnie z art.13 ust.1 i ust.2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich...
czytaj dalej na temat: Klauzula informacyjna

"Dobry Start" dla ucznia

Utworzono dnia 07.06.2018

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie informuje, że będzie realizował rządowy program „Dobry Start” (300+). Osoba uprawniona będzie mogła złożyć wniosek osobiście w formie papierowej w Dziale Świadczeń Rodzinnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie przy ul. E. Plater 14 (pokój nr 3) lub elektronicznie (e-puap, bankowość elektroniczna).

czytaj dalej na temat: "Dobry Start" dla ucznia

INFORMACJA O TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES 2018/2019

Utworzono dnia 07.06.2018

INFORMACJA O TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES 2018/2019 NA:

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+

ŚWIADCZENIA RODZINNE

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

czytaj dalej na temat: INFORMACJA O TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA OKRES 2018/2019

Trzy godziny dla rodziny w Żubrowie

Utworzono dnia 11.07.2018

   08.07.2018r. w Żubrowie odbył się piknik rodzinny pn. „ Trzy godziny dla rodziny” organizowany przez Sołtysa Żubrowa, Radę Sołecką i Świetlicę Środowiskową Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Miłym zaskoczeniem dla dzieci był spektakl teatralny pt. „Cyrk przyjechał” oraz aktorski spektakl przedstawiony bezpłatnie przez Marcina Ciężkiego. Dzieci mogły wcielić się w rolę aktora, brać czynny udział w występie. Oczywiście było wiele ciekawych konkurencji, ale największą atrakcją była gra Scrable. Dzięki współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie z Bankiem Żywności w Gorzowie Wlkp - Kulczyk Fundation w ramach Programu „Żółty Talerz” zorganizowany został konkurs kulinarny „Zdrowo i kolorowo

czytaj dalej na temat: Trzy godziny dla rodziny w Żubrowie

Skuteczni w partnerstwie regionu

Utworzono dnia 29.06.2018

   W dniach 26 i 27 czerwca 2018 r. członkowie partnerstwa Powiatu Sulęcińskiego wzięli udział w spotkaniu dotyczącym budowania i rozwijania partnerstwa „Skuteczni w partnerstwie regionu” pod tytułem SUKCES W PARTNERSTWIE. W pierwszym dniu odbyły się warsztaty dotyczące działań i komunikacji w partnerstwie, wypracowanie celów i harmonogramu, zarządzanie oraz analiza pomysłów na wspólne projekty. W drugim dniu podczas wyjazdów studyjnych zapoznano się z dobrymi praktykami przedsiębiorstw społecznych oraz ze specyfiką prowadzonych spółdzielni socjalnych, m.in. Spółdzielni socjalnej osób prawnych „Słońsk” i Spółdzielni socjalnej „Swojskie jadło”. Przy okazji partnerzy zwiedzili Park Narodowy „Ujście Warty”.

czytaj dalej na temat: Skuteczni w partnerstwie regionu

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Brzeźnie

Utworzono dnia 24.06.2018

   Tradycyjnie już Sołtys, Rada Sołecka i Świetlica Środowiskowa Brzeźnie działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie zorganizowali w dniu 09.06.2018 r. spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, aby każdy mógł mile, w gronie sąsiadów i znajomych spędzić sobotnie popołudnie. Spotkanie otworzył dyrektor OPS w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz sołtys Brzeźna Arkadiusz Sroka, składając wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Pogoda dopisała, więc gry, zabawy, konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu niezapomnianych emocji i sportowych zmagań nie mogło zabraknąć w rozegranym towarzyskim meczu piłki nożnej między zawodnikami Długoszyna i Brzeźna. Mecz wygrali goście wynikiem 4:2. Wszyscy chętni wzięli udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy dzięki obecności strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie.

czytaj dalej na temat: Festyn z okazji Dnia Dziecka w Brzeźnie

Dzień Dziecka z „Akademią Pana Kleksa”

Utworzono dnia 18.06.2018

W ramach obchodów Dnia Dziecka 03 czerwca 2018 roku 35 dzieci z Sołectwa Żubrów wraz z rodzicami i opiekunami wzięło udział w wycieczce do Centrum Edukacji Muzycznej – Filharmonia Gorzowska. Celem wyjazdu było nie tylko świętowanie Dnia Dziecka, ale przede wszystkim wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki irozwijaniew nich wrażliwości muzycznej.W Sali Koncertowej Filharmonii Gorzowskiej uczestnicy wysłuchali koncertu familijnegona motywach książki Jana Brzechwy„ Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego. Po zakończonym koncercie w magiczny świat muzyki wprowadził słuchaczy Pan Marcin Ciężkiaktor i reżyser związany z Filharmonią Gorzowską i wieloma teatrami polskimi.

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka z „Akademią Pana Kleksa”

DOBRY START

Utworzono dnia 12.06.2018

    Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim ul. Jagiellończyka 8 66-400 Gorzów Wlkp.     Gorzów Wlkp., dnia 08 czerwca 2018...

czytaj dalej na temat: DOBRY START

Dzień Dziecka w Trzebowie

Utworzono dnia 06.06.2018

   W niedzielne popołudnie 3 czerwca 2018 r. na placu przy Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie Sołtys we współpracy z wychowawcą świetlicy działającej przy OPS w Sulęcinie przygotowali w ramach obchodów Dnia Dziecka pełen atrakcji piknik rodzinny. Była loteria fantowa ufundowana przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebowa, dmuchane zamki, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej,a także słodki poczęstunek, kiełbaski z rożna, zdrowa żywność, w tym owocowe szaszłyki przygotowane przez młodzież, napoje, owoce jajka niespodzianki od Burmistrza Sulęcina, malowanie twarzy oraz gry i zabawy przygotowane przez wychowawcę Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie Agnieszki Polechajło.

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka w Trzebowie

Dzień Dziecka w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

Utworzono dnia 06.06.2018

   2 czerwca 2018 r. w Świetlicy Środowiskowej wDługoszynie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież oraz mieszkańcy Długoszynaz rodzinami. Atrakcje zostały przygotowane przez Sołtysa Długoszyna Adama Florka oraz wychowawcę Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie Teresę Oleszko. Przygotowano szereg konkurencji, gier, rozgrywek w piłkę nożną i zabaw z nagrodami.

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka w Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie

Integracyjny Dzień Dziecka w Wielowsi

Utworzono dnia 06.06.2018

   Z okazji Dnia Dziecka, 26 maja 2018 r. na placu rekreacyjnym w Wielowsi odbył się festyn rodzinny z udziałem dzieci i rodzin z Trzemeszna Lub., Grochowa, Wielowsi i Zarzynia.Wspólną zabawę zorganizowali i koordynowali Sołtysi i Rady Sołeckie, Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lub. oraz Świetlica Środowiskowa w Trzemesznie Lub. i Grochowie działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Do obchodów przyłączyli się również funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie Lubuskim, prezentując dzieciom pojazdy oraz ich wyposażenie, które stanowią element codziennej służby i niesienia pomocy w zaistniałych zdarzeniach losowych.Podczas festynu dzieci rozegrały mecze piłki nożnej oraz odbyło się wiele konkurencji sprawnościowych, konkursów, gier i zabaw przygotowanych przez wychowawcę świetlic środowiskowych Jolantę Tymczyn oraz nauczycieli pod kierunkiem Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego Teresy Mazur.

czytaj dalej na temat: Integracyjny Dzień Dziecka w Wielowsi

Spotkanie przy ognisku

Utworzono dnia 05.06.2018

 

   25 maja 2018 r. Świetlica Środowiskowa w Zarzyniu działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz Sołtys i Rada Sołecka byli organizatorami popołudniowego spotkania mieszkańców miejscowości na placu rekreacyjnym przy ognisku z okazji zbliżającego się Dnia Mamy i Dnia Dziecka. W imieniu Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzeja Stefana Żelechowskiego, Aldona Żuk koordynator świetlic środowiskowych OPS złożyła wszystkim mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki serdeczne życzenia, a dzieciom, które 1 czerwca obchodzą Dzień Dziecka, beztroskich chwil i radości.

czytaj dalej na temat: Spotkanie przy ognisku

Dzień Mamy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

Utworzono dnia 04.06.2018

Dzień Mamy w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie

25 maja 2018r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sulęcinie odbyły się przygotowania do Dnia Matki .Z  tej okazji uczestnicy  przygotowali podczas zajęć kulinarnych słodkie upominki dla Mam. Odwiedzając cmentarz komunalny uczcili pamięć swoich bliskich zapalając znicze, a w ramach wspólnej integracji zorganizowano grillowanie .

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 200

W poprzednim miesiącu: 361

Wszystkich: 5643