Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie

AKTUALNOŚCI:

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Utworzono dnia 14.02.2018

   Dnia 23 lutego 2018 roku w godz. od 1000 do 1400w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, pokój nr 3 osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w ramach ogólnopolskich obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Dyżur będą pełnić specjaliści:

czytaj dalej na temat: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Pokaz udzielania pierwszej pomocy

Utworzono dnia 14.02.2018

„Bądźmy ostrożni, bądźmy bezpieczni" - pokaz ratownictwa medycznego w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie.

Dnia 12.02.2018 r. na zaproszenie wychowawcy placówki Agnieszki Polechajło w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy w Sulęcinie, odbyło się spotkanie ze strażakami - ratownikiem medycznym ogn. Danielem Naranowiczem oraz str. Marcinem Goworkiem z Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Zajęcia dotyczyły zasad bezpieczeństwa podczas okresu zimowego. Przypomniane zostały numery alarmowe ze szczególnym uwzględnieniem numeru do Straży Pożarnej 998 oraz numeru ratowniczego 112. Omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie ferii, czego nie powinno się robić przy zamarzniętych rzekach, jeziorach, gdzie bezpiecznie jeździć na sankach. Kilkoro z dzieci zostało poproszonych o udział w pokazie bardzo realistycznie wyglądających poparzeń, ran, złamań, wbitego w rękę ciała obcego.

czytaj dalej na temat: Pokaz udzielania pierwszej pomocy

Karnawał w Trzebowie

Utworzono dnia 14.02.2018

   W niedzielę 11 lutego 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Na balu pojawiły się księżniczki, motylki, anioły, indianki, strażacy oraz wiele postaci ze znanych filmów i bajek. Podczas spotkania rozegrano wiele konkursów i zabaw, w których udział wzięli również rodzice uczestników świetlicy i rodzeństwo. Konkurs na królową i króla balu rozegrano w plebiscycie głosowania. Królową Balu 2018 została Dominika Grygorcewicz przebrana za Indiankę, a Królem Balu 2018 Piotr Banasiak, który przyjął postać strażaka. Koronacji i wręczenia dyplomów dokonała Zastępca Burmistrza Sulęcina Pani Iwona Walczak.

czytaj dalej na temat: Karnawał w Trzebowie

Karnawał w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Utworzono dnia 05.02.2018

   3.02.2018 r. w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Grochowa, Trzemeszna Lub. i okolic. Bal zorganizowany był przez wychowawcę świetlicy Jolantę Tymczyn oraz sołtysa Grochowa Tomasza Terecha. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym liczne konkursy, za które uczestnicy otrzymywali nagrody. Były „tańce połamańce”, „gorące krzesła”, „mapa skarbów”, „rysowanie bałwana”, „zbieranie balonów”, konkurs na maskę karnawałową oraz na Króla i Królową Balu. Królową została Kamila Tyliszczak, a królem Tobiasz Szumlewicz. Bal uatrakcyjniła muzyka i występ solistki Laury Iwaniak. Uczestnicy poczęstowani zostali słodyczami i napojami. Zwycięzcom konkursów nagrody wręczali zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Pani Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski i koordynator świetlic środowiskowych OPS Aldona Żuk. W trakcie zabawy świetlicę odwiedził również dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie st. sierż. Mateusz Olejnik

czytaj dalej na temat: Karnawał w Świetlicy Środowiskowej w Grochowie

Święto Babci i Dziadka w Żubrowie

Utworzono dnia 26.01.2018

W czwartek 25 stycznia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Żubrowie działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski złożyli gorące życzenia babciom i dziadkom z okazji Ich Święta. Następnie z życzeniami wystąpiły dzieci i młodzież ze świetlicy prezentując wiersze i piosenki pełne ciepłych słów. Każdy z zaproszonych gości otrzymał prezent wykonany w świetlicy podczas zajęć plastycznych. Organizatorzy: Sołtys Żubrowa Krystian Bielecki, wychowawca świetlicy Katarzyna Kurasik oraz Kierownik Filii Biblioteki Publicznej w Żubrowie Danuta Hasiuk, w ramach niespodzianki przygotowali filmik z udziałem uczestników świetlicy, wypowiadających się na temat swoich babć i dziadków, a następnie prezentację multimedialną podsumowującą działania świetlicy oraz wspólne przedsięwzięcia z sołectwem, Stowarzyszeniem „Razem Żubrów” oraz społecznością lokalną w 2017 roku.

czytaj dalej na temat: Święto Babci i Dziadka w Żubrowie

Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Utworzono dnia 24.01.2018

   21 stycznia 2018 roku w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci i młodzież ze świetlicy pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Polechajło wystąpili z niezwykle bogatym programem artystycznym. Mali artyści w trakcie występów wręczali licznie przybyłym babciom i dziadkom upominki w postaci samodzielnie przygotowanych laurek i babeczek. Było również wiele prezentów w postaci wierszy i piosenek dedykowanych swoim babciom i dziadkom.Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski oraz gospodarz sołectwa Sołtys Trzebowa Stanisław Chabza.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie

Warsztaty edukacyjne w Bibliotece Miejskiej

Utworzono dnia 24.01.2018

W czwartek 18.01.2018 r. we współpracy Asystentów Rodziny Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie z Biblioteką Publiczną w Sulęcinie odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne dla dzieci. Były to jednak inne zajęcia niż do tej pory, ponieważ głównym zadaniem uczestników było rozwiązanie ukrytych zagadek w bibliotece w tym odnalezienie klucza do wyjścia. Na początku wszyscy zostali zapoznani z zasadami zabawy między innymi poznali sposoby rozwiązywania zagadek, nauczyli się otwierać zaszyfrowane kłódki. Aby odnaleźć klucz, dzieci musiały zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi wcześniej przez nas szyframi i zagadkami - logicznymi, na spostrzegawczość, kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu. Z każdym nowo odnalezionym elementem dzieci były co raz bliżej wyjścia.

czytaj dalej na temat: Warsztaty edukacyjne w Bibliotece Miejskiej

KARTA DUŻEJ RODZINY ZMIANY OD 1 STYCZNIA 2018 r.

Utworzono dnia 24.01.2018

ZMIANY OD 1 STYCZNIA 2018 r.  W KARCIE DUŻEJ RODZINY

Mobilna Karta Dużej Rodziny mKDR

 Od 01 stycznia 2018 r. funkcjonuje mobilna Karta Dużej Rodziny.

Rodziny uprawnione do Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z Karty w formie Aplikacji na smartfony:

  • rodzic będzie mógł posiadać na swoim smartfonie Karty swoich dzieci oraz małżonka;
  • aplikacja umożliwi wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy;
  • funkcja geolokalizacji pozwoli na wyszukiwanie partnerów udzielających zniżek w okolicy przebywania użytkownika aplikacji;
  • użytkownik aplikacji będzie mógł dodawać partnerów KDR do listy „ulubionych” (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.);
  • aplikacja pozwoli także na przekazywanie informacji członkom rodzin wielodzietnych zarówno o aktualnych zniżkach i nowych partnerach, jak i konieczności złożenia wniosku przed terminem ważności Karty, np. w przypadku dzieci przed 18 r.ż. (funkcjonalność zostanie dodana w II kwartale 2018 r.)

 

czytaj dalej na temat: KARTA DUŻEJ RODZINY ZMIANY OD 1 STYCZNIA 2018 r.

Pierwszy etap projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” za nami

Utworzono dnia 20.01.2018

19 stycznia 2018 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Żeromskiego 71 odbyło się podsumowanie I etapu realizacji projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność”. W spotkaniu udział wzięli uczestnicy projektu, którzy ukończyli zajęcia z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej. Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski wręczył uczestnikom projektu certyfikaty oraz zaświadczenia potwierdzające zdobyte umiejętności oraz kwalifikacje zawodowe pomocne podczas poszukiwania pracy. Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Sulęcin. W pierwszym etapie projektu, który trwał do końca 2017 roku udział wzięło 19 uczestników, którzy zostali objęci wsparciem z zakresu aktywności społecznej /m. in. doradztwo zawodowe, zajęcia psychoedukacyjne, indywidualne konsultacje z zakresu terapii uzależnień, warsztaty rozwoju osobistego „Aktywność drogą do sukcesu”, następnie działaniami w zakresie aktywizacji zawodowej.

czytaj dalej na temat: Pierwszy etap projektu „Aktywna integracja szansą na samodzielność” za nami

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Tursku

Utworzono dnia 18.01.2018

   Na zaproszenie Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku Pani Aliny Konopko – Żelechowskiej, w ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sulęcinie w dniu 13 stycznia 2018 roku dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Długoszynie wystąpiły z jasełkowym przedstawieniem teatralnym „Narodzenie Pana Jezusa”. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem wychowawcy świetlicy Pani Teresy Oleszko. Artyści wystąpili w kolorowych strojach, recytowali, śpiewali oraz grali na gitarze. Dzieci otrzymały gromkie brawa i podziękowania od mieszkańców DPS w Tursku oraz prezenty od gospodarzy. Szczególnym wydarzeniem dla młodzieży było spotkanie z Łukaszem Łyczkowskim,

czytaj dalej na temat: Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Tursku

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 49

W tym miesiącu: 128

W poprzednim miesiącu: 240

Wszystkich: 4363